Финансы

НБУ презентував набір пам’ятних монет, присвячених “Щедрику”

“> НБУ презентував набір пам’ятних монет, присвячених "Щедрику"

21 грудня голова Національного банку України Андрій Пишний та заступник Голови Місії США в Україні Роберт Нідем представили набір пам'ятних монет під назвою "Щедрик – колядка дзвонів". Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Набір, який відзначає всесвітньо відому колядку "Щедрик" у виконанні Миколи Леонтовича, є частиною серії "Українська спадщина". Кожна з трьох монет у формі дзвоника має номінал 10 гривень і виготовлена зі срібла 999 проби.

На центральній монеті зображено стилізовану композицію першого виконання "Щедрика" хором під керівництвом Олександра Кошиця у 1922 році у Карнеґі-холл. Над хором знаходиться силует ластівки, яка є головним персонажем пісні.

На аверсі центральної монети набору зображено вертеп з різдвяною зіркою – культурний феномен, що зберігає глибокі історичні українські традиції. На аверсі двох інших монет розміщені збірні композиції янголів, що символізують чистоту, силу, Божу допомогу, захист та світло свята Різдва, а також рядки з пісні "Щедрик, – розповіли в НБУ.

На інших двох монетах зображено стилізовані кольорові прапори України та США, композиції історичних культових споруд Києва і Нью-Йорка, а також золотисте мереживне тло з дзвониками, що символізує наповнення простору чарівними звуками мелодії колядки.

Набір "Щедрик – колядка дзвонів" буде доступний для придбання в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ та деяких банках-дистриб'юторах (АТ "УКРГАЗБАНК", АТ "РАДАБАНК", АТ "ТАСКОМБАНК", АТ "ПриватБанк") у 2024 році. Тираж набору обмежено до 5 000 штук.

Нагадаємо, Україна отримала запевнення від країн Заходу щодо фінансової підтримки у 2024 році. Але невизначеність зростає, і її потрібно враховувати.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може