Финансы

Хто з українців може розраховувати на тринадцяту зарплату

“> Хто з українців може розраховувати на тринадцяту зарплату

У законодавстві відсутнє поняття "13-та зарплата", але бухгалтери використовують це вираження для позначення щорічної премії у розмірі окладу працівника, яку виплачують в кінці грудня або на початку січня.

Про це пише "РБК-Україна", посилаючись на публікацію юриста Тетяни Ходіневич в Instagram.

Виплата 13-ї зарплати залежить від рішення роботодавця та зазвичай регламентується у колективному договорі. Це є річною премією за високу ефективність роботи протягом року.

Розмір 13-ї зарплати обчислюється як одна дванадцята від місячного окладу працівника за кожен місяць роботи протягом року. Таким чином, якщо працівник отримує, наприклад, 1200 євро на місяць і працював 10 місяців, йому нарахують: 1.200 ÷ 12 × 10 = 1.000 євро.

Важливо враховувати при нарахуванні 13-ї зарплати різні фактори, такі як відсутність на роботі через відпустки, лікарняні, а також врахування стажу роботи та інших параметрів.

Варто зауважити, що 13-та зарплата включається до фонду оплати праці, оподатковується та враховує різні податкові відрахування.

Нагадаємо, з 1 січня 2024 року в Україні зросте розмір мінімальних зарплат, пенсій та прожиткового мінімуму. Про те, скільки вони становитимуть, розкажуть "Подробиці".

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може