Финансы

Боржникам відключатимуть світло: уряд скасував мораторій на відключення електроенергії

“> Боржникам відключатимуть світло: уряд скасував мораторій на відключення електроенергії

Кабінет міністрів України скасував мораторій на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування та стягнення неустойки та стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги для населення у разі несплати. Відповідну постанову уряд прийняв 29 грудня.

Міністерство енергетики України своїм наказом від 10.10.2023 за №307 відмінило дію іншого свого Наказу від 13 квітня 2022 року №148, що забороняв та забезпечував особливі вимоги щодо відключення учасникам роздрібного ринку електроенергії, які ведуть ліцензовану діяльність на території України, в частині заборони відключення споживачів, без погодження відповідної військової адміністрації на адміністративній території розташування об’єктів споживачів, які відносяться до "критичної інфраструктури".

Тепер мораторій продовжить діяти лише на територіях, на яких ведуться бойові дії та тимчасово окупованих росією, відповідно до переліку Мінреінтеграції.

У "Вінницяобленерго" прокоментували:

У разі несплати або сплати за електроенергію у неповному обсязі населенням, яке проживає в неокупованих територіях та територіях, на яких не ведуться активні бойові дії, можливо здійснювати відключення електропостачання.

Нагадаємо, тариф на електроенергію для населення становить 2,64 грн/кВт-год. Міністр енергетики України Герман Галущенко виключив підвищення тарифів до закінчення опалювального сезону 2023/24.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може