Скринінг 40+ через Дію: що потрібно знати про нові умови
Кабінет Міністрів оновив умови участі у державній програмі «Скринінг здоров’я 40+». Тепер українцям, яким виповнилося 40 років, не потрібно чекати додаткові 30 днів після дня народження, щоб подати заявку на безкоштовне обстеження. Це має зробити програму доступнішою та зменшити зайву бюрократію для пацієнтів, розповідає Пушкінська.
Скільки часу дають на обстеження
Після зарахування коштів людина матиме два місяці, щоб звернутися до медичного закладу та пройти перевірку здоров’я. Якщо пацієнт не скористається цією можливістю у визначений строк, гроші автоматично повернуться до державного бюджету.
Як подати заявку
Оформити участь у програмі можна буде через застосунок «Дія». Також передбачена можливість звернення до центру надання адміністративних послуг. Оновлений функціонал у «Дії» має запрацювати після завершення технічних налаштувань.
Що перевіряють під час скринінгу
Програма спрямована на раннє виявлення серцево-судинних хвороб, цукрового діабету та проблем із ментальним здоров’ям. Безкоштовне обстеження можна пройти в медичних закладах, які долучені до ініціативи.
Також розповіли про мобілізацію-2026: головні зміни з травня та нові повноваження ТЦК.





