Финансы

Ціни на овочі: експерт розповів, чого очікувати навесні

“> Ціни на овочі: експерт розповів, чого очікувати навесні

Ціни на овочі незабаром знизяться. Про це заявив Тарас Висоцький, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства в ефірі телемарафону.

"Зазвичай у нас корелюють ціни на вітчизняні продукти і імпортні, оскільки в нас досить відкрита економіка і є вільна торгівля з Європейським Союзом. По вітчизняній продукції, перш за все, в овочах, вже є тренд на зниження. Тут сприяла також погода, оскільки було різке потепління.

Зараз ми бачимо, що погода міняється, і коливання цін на овочі ще будуть. Ця продукція досить чутлива до погодного фактору і до температури сонця. Але ціни знизяться. Тренд на зниження запущений, і він не зупиниться. Це триватиме до повноцінного збору цих овочів, зокрема середньої групи стиглості", – розповів Висоцький. 

Також він додав, що у 2022 році через повномасштабне вторгнення суттєво скоротилося виробництво овочів в Херсонщині, Запоріжжі, які історично були великими виробниками овочів.

"Як результат – це вплинуло на ціни не тільки 2022 року, а і весною 2023 року. Оскільки основний врожай збирається раз в рік, його величина була зібрана у 2022 році менша. Ми весною 2023 року бачили рекордні ціни на ті ж самі овочі борщового набору", – сказав експерт.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може