Експерт розповів, яка звичка українців стала стабілізуючим фактором для економіки країни
“>
Українці мають звичку зберігати кошти у готівці в іноземній валюті, і це є підтримуючим фактором дляекономіки країни – розповів на своїй сторінці у Facebook бізнесмен та фінансист Олександр Лимар.
Він зазначив, що така тенденція є шкідливою для загальної системи, але корисною для кожного окремо взятого громадянина.
За словами фінансового експерта, НБУ підрахував, що станом на 01.09.2023 фінансові активи українців та українських компаній у вигляді іноземної валюти, валютних банківських депозитів та ОВДП у валюті становили $136 мільярдів. Понад 85% або 116 мільярдів з цієї суми припадає на готівкові кошти.
"Для більшості людей наявність готівкових коштів завжди є заспокійливим та "стабілізуючим" фактором, оскільки банки можуть банкрутувати (особливо в умовах повномасштабної війни), електронні гроші можуть бути недоступними з різних причин, а готівка — це те, що завжди можна використати, і досить легко", – пише Олександр Лимар.
За його словами, через війну українці стали тримати більше заощаджень у валюті, намагаючись нівелювати таким чином інфляцію та коливання курсу.
"Маючи гроші "на руках", можна швидко спрямовувати їх на необхідні речі. Яскравим прикладом цього є ситуація фонду "Повернись живим" — його голова в перші тижні вторгнення розповідав, що 24 лютого фонд зібрав вдвічі більше коштів, ніж за весь 2021 рік. А за перший тиждень — більше, ніж за всю свою історію", – зазначає експерт.
Він пише, що хоча фінансова підтримка волонтерів та ЗСУ стає менш активною – українці дисципліновано та систематично продовжують переказувати гроші на потреби армії, а також повертаються до своєї багаторічної звички — формування запасу фінансів для екстрених випадків.
"Це потужний стабілізуючий фактор для всієї країни. Хоча я все одно закликаю всіх, по можливості, не зменшувати свою підтримку ЗСУ, тому що економіка України почне по-справжньому відновлюватися тільки після Перемоги", – підсумував Олександр Лимар.
Нагадаємо, раніше експерт зазначав, що серед західних партнерів зміцнюється впевненість у життєздатності української економіки, і однією з причин також є те, що Україна зберігає лідерство у впровадженні інноваційних технологій навіть під час війни. Він також визначає це як один з факторів, що може забезпечити зростання економіки країни.
По материалам: Подробности