Финансы

Естонські солдати відмовилися від “Пепсі” та “Філіп Моріс”

“> Естонські солдати відмовилися від "Пепсі" та "Філіп Моріс"

Сили оборони Естонії відмовилися від товарів виробників, які працюють у Росії та спонсорують її військову машину. Як заявили в прес-службі Міністерства оборони країни, в торгових точках і вендингових автоматах на території Сил оборони та в інших місцях, підпорядкованих військовому відомству, не будуть продаватися товари таких компаній як PepsiCo, Mars, Nestle, Unilever та Mondelēz International, а також Philip Morris International та Japan Tobacco International (JTI).

Багато західних компаній припинили свою діяльність у Росії, проте є такі, що продовжують підтримувати російську економіку і, відповідно, її військову машину, – заявила міністр оборони Естонії Ганна Певкур.

Список таких виробників було складено Національним агентством із питань запобігання корупції (НАЗК) України. Таким чином, Естонія вкотре висловила солідарність з українським народом, не бажаючи підтримувати виробників, чиї податки йдуть на озброєння країни-агресора.

Такий крок не означає, що естонські солдати повністю залишаться без шоколаду, морозива, жувальної гумки, безалкогольних напоїв та тютюнових виробів. З прилавків приберуть лише продукцію міжнародних спонсорів війни, а вільне місце займуть альтернативні товари вітчизняних виробників.

Ідея цього рішення – набагато більше, ніж невеликі труднощі, спричинені ситуацією, – резюмувала міністр оборони.

Нагадаємо, на проблему вже звертав увагу директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства, політолог Віталій Кулик на своїй сторінці в Фейсбук.

За його словами Philip Morris International є одним з найбільших платників податків до російського бюджету, з якого потім фінансується російська армія. Віталій Кулик підкреслює: за 11 років Україна втратила понад 100 млрд. грн., які могли бути спрямовані на укріплення оборони нашої держави. Натомість, українці, які купують сигарети у Philip Morris, Japan Tobacco – фактично сплачують податки в Росії.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може