Финансы

Гроші від США Україні надходити не перестануть, є ще запаси допомоги – МЗС

“> Гроші від США Україні надходити не перестануть, є ще запаси допомоги - МЗС

Міністерство закордонних справ України заявило, що ухвалення бюджетної резолюції США без нової допомоги офіційному Києву не зупинить її надходження – залишаються невикористані залишки минулих періодів. Про це написав речник відомства Олег Ніколенко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

"Зараз це близько 1,6 млрд доларів США на оборонне виробництво і 1,23 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки, а також кошти на гуманітарні та енергетичні проекти", – йдеться в тексті.

За словами Ніколенка, призупинення роботи федерального уряду США, навпаки, могло б мати негативний вплив на реалізацію поточних програм для України.

Він також говорить, що українська влада активно працює з американськими партнерами ‒ для того, щоб нове бюджетне рішення США, яке тамтешні чиновники повинні напрацювати протягом наступних 45 днів, передбачало виділення нових грошей для України.

Спікер Міністерства прямо вважає, що підтримка України з боку США залишається "непохитно міцною", а всі нинішні процеси пов'язані з майбутніми виборами президента США, які відбудуться в 2024 році.

Посол України в США Оксана Маркарова пізніше уточнила, що на даний момент є для використання мінімум додаткових $1,6 млрд на оборонну допомогу, а $1,23 млрд, про які писав Ніколенко, — вересневий транш, щойно перерахований на рахунки Світового банку.

"Моя велика кількість розмов сьогодні як з українськими кокусами, так і з іншими лідерами в конгресі в обох палатах дає підстави вважати, що ще до закінчення цих 45 днів ми будемо обговорювати конкретні рішення для України", — написала вона в Facebook.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може