Финансы

Хто з пенсіонерів отримає з січня на 2680 грн більше

“> Хто з пенсіонерів отримає з січня на 2680 грн більше

У січні в Україні надбавка до пенсії досягла найвищого показника – 2680 гривень, що призвело до збільшення максимальної пенсії від 20 930 гривень до 23 610 гривень, внаслідок перерахунку прожиткового мінімуму.

Процес перерахунку пенсій в Україні на 2024 рік буде здійснюватися кількома етапами.   Він пов'язаний із підвищенням прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати. Крім того, має відбутися традиційна щорічна індексація пенсій.

Мінімальна пенсія зросла з 2 093 грн до 2 361 грн. Натомість збільшилася і максимальна пенсія: з 20 930 грн до 23 610 грн. Також збільшиться доплата за стаж, розмір якого перевищує стандартний. За кожний додатковий рік – 1% прожиткового мінімуму. Тобто виплата зросла із 20,9 до 23,6 грн.

Разом із підвищенням мінімальної зарплати також зріс і гарантований розмір пенсії для тих, хто виконав певні умови. Це 30 років стажу для жінок, 35 років стажу для чоловіків та вік не менш ніж 65 років. До 1 січня вони мають отримувати не менше 2680 грн, а з 1 січня – 2840 грн.

Раніше ми писали, що згідно з прийнятим Верховною Радою бюджетом 9 листопада, українці, які мають статус інваліда, можуть очікувати зростання мінімальної пенсії по інвалідності у наступному 2024 році. Також зазначено, що особи, визнані непрацездатними, отримають соціальні виплати.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може