Финансы

Як підготуватися до опалювального сезону і зберегти гроші: поради

“> Як підготуватися до опалювального сезону і зберегти гроші: поради

Кількадобові блекаути, відсутність опалення і постійні атаки на енергетичну інфраструктуру. Україна пережила найважчий опалювальний сезон, проте небезпека подальших ракетних ударів по енергогенераційних об'єктах не зникла.

Команда "Подробиць" підготувала поради: що варто зробити вже зараз, щоб забезпечити збереження тепла під час опалювального сезону 2023-2024.

Якщо ви мешкаєте у квартирі:

Багатоквартирний будинок можна порівняти з однією системою, де стіни, дах, горище і підвал є загальними елементами. В цій системі тепло пересувається між цими компонентами, і цей баланс можна легко порушити. Якщо десь в будівлі стає надто гаряче, то в інших частинах може бути холодно.

Це може спонукати деяких мешканців до самостійних заходів, таких як ізоляція стін своєї квартири. Проте це не завжди є ефективним рішенням та може навіть погіршити ситуацію. У кращому випадку це лише трохи підвищить температуру в квартирі на 1-1,5 градуси, а в гіршому – може пошкодити весь будинок.

Ізоляція стін з внутрішньої сторони може викликати конденсацію та поширення цвілі через зсув точки роси. Крім того, температура на утепленій та неутепленій сторонах стін буде нерівномірною, що може призвести до появи тріщин, у які потрапляє волога, і це може пошкодити стіни та будівлю в цілому. Отже, питання енергомодернізації будинку має вирішуватися спільно всіма мешканцями.

Як підготуватися до опалювального сезону і зберегти гроші: поради

Якщо ви мешкаєте у приватному будинку:

Особливу увагу слід звернути на вікна та двері, оскільки через них втрачається 20% та 30% тепла відповідно. Якщо не можна встановити нове вікно, то можна використовувати герметик та ущільнювач для його утеплення. Це дозволить захистити старе вікно, наприклад, за допомогою спеціальної плівки, щоб зменшити втрату тепла. Також важливо утеплити двері, якщо немає можливості встановити нові двері з теплоізоляцією.

Також важливо вибрати котел, який може працювати на різних видах палива, таких як дрова, пелети, вугілля і брикети. Проте, такий котел не є дешевим, вартість такого обладнання починається від 14 000 гривень.

Для того, щоб забезпечити весь опалювальний сезон вибірковим котлом, експерти рекомендують заготувати від 50 до 70 кубометрів деревини. На сьогоднішній день ціни на деревину сягають понад 800 гривень за кубометр.

Як підготуватися до опалювального сезону і зберегти гроші: поради

По материалам: Подробности

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може