Финансы

Катар підписав 27-річні контракти на постачання СПГ до Нідерландів та Франції

“> Катар підписав 27-річні контракти на постачання СПГ до Нідерландів та Франції

Катарська національна нафтогазова компанія Qatar Energy та британська нафтогазова компанія Shell підписали угоду про постачання до Нідерландів скрапленого природного газу (СПГ) впродовж 27 років.

Поставки розпочнуться в 2026 році та триватимуть до 2053 року. Про це йдеться в заяві компанії.

Дочірні компанії Qatar Energy і Shell підписали два довгострокові договори купівлі-продажу на постачання до 3,5 млн тонн СПГ на рік з Катару до Нідерландів. СПГ буде поставлятися на термінал Gate LNG в порту Роттердама починаючи з 2026 року впродовж 27 років.

СПГ надходитиме від двох спільних підприємств Qatar Energy та Shell, які володіють частками в проектах North Field East (NFE) та North Field South (NFS) з розробки нафтогазового родовища Північне в Перській затоці. Вартість родовища оцінюється в $30 млрд. 

Північна частина цього найбільшого у світі родовища, яке називається Південний Парс, належить Ірану. Частка Shell у NFE становить 6,25%, у NFS – 9,375%. 

11 жовтня Qatar Energy та французька енергетична компанія TotalEnergies уклали аналогічні угоди про постачання до Франції з 2026 року до 3,5 млн тонн СПГ щороку впродовж 27 років. TotalEnergies володіє такими самими частками у проектах NFE і NFS.

Експерти, опитані Bloomberg, вважають, що велика угода з Катаром дозволить Франції диверсифікувати джерела надходження СПГ. Торік 45% СПГ, який купувала Франція, йшов зі США і лише 6% – з Катару.

Наразі газом покривається 18% енергопотреб країни. Франція є четвертим за величиною споживачем СПГ у світі після Японії, Китаю та Південної Кореї.

Нагадаємо, напочатку січня 2023 року до Німеччини прибула перша партія СПГ зі США.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може