Финансы

Курс гривні замість долара прив’яжуть до євро: у Нацбанку пояснили, чому та коли (відео)

“> Курс гривні замість долара прив'яжуть до євро: у Нацбанку пояснили, чому та коли (відео)

У Національному банку України припускають, що в недалекому майбутньому постане питання про прив'язку курсу гривні до євро замість долара США. 

Адже за операціями з купівлі безготівкової валюти клієнтами частка угод в євро впритул наблизилася до 50%. Продовження цієї тенденції з урахуванням євроінтеграційних прагнень України може вже в недалекому майбутньому актуалізувати питання доцільності переходу з долара до євро як основної валюти курсової прив’язки.

Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" заявив заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук.

"Пов'язано це насамперед з нашими євроінтеграційними ініціативами, пов'язано з тим, що поступово зростає частка євро в операціях банків зі своїми клієнтами. Водночас хотів би сказати, що насправді долар залишається найбільш популярною валютою для міжнародних платежів, а тому власне перехід до євро як до валюти курсової прив'язки все-таки не зовсім близька перспектива…

Думаю, що насправді більшість українців навряд чи помітить такий перехід. Для того, що б це пояснити, давайте розберемося, що таке "основна курсоутворююча валюта". 

На сьогоднішній день це валюта, до якої Національний банк встановлює курс на основі торгів на міжбанківському ринку і яку використовує для збалансування валютного ринку шляхом своїх операцій з продажу та купівлі валюти. 

А далі вже відносно цієї валюти встановлюються інші курси. На сьогоднішній день такою валютою курсової прив'язки є долар США. Національний банк саме долари продає і купує на міжбанківському ринку, встановлює за результатами операцій на ньому курс гривні до долара США. А далі вже на основі цього курсу і курсів інших валют до долара США визначає саме ці курси до гривні.

Наприклад, курс гривні до євро визначається на основі курсу євро-долар, помножений на курс гривні до долара. У майбутньому, коли будуть створені відповідні передумови, скоріш за все, Національний банк перейде до своїх операцій в євро, буде згладжувати курс євро до гривні, і вже на основі цього курсу визначатиме курс інших валют про відношенню до гривні", – заявив Сергій Ніколайчук.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може