Финансы

МВФ виділив України четвертий транш на $2,2 млрд

“> МВФ виділив України четвертий транш на $2,2 млрд

Міжнародний валютний фонд схвалив виділення Україні майже $2,2 мільярдів, які будуть спрямовані на підтримку бюджету країни, повідомляє прес-служба фонду.

Кошти виділять у рамках механізму розширеного фінансування (EFF) – кредитної програми, затвердженої у березні 2023 року. За чотири роки Києву планується виділити $15,6 мільярда. З новим, четвертим за рахунком траншем, обсяг переданих Україні коштів складе $7,6 мільярда.

Незважаючи на складні умови, економічні показники України у рамках EFF залишаються високими. Усі кількісні критерії ефективності на кінець березня було досягнуто, а всі структурні контрольні показники до кінця червня були реалізовані вчасно або з невеликою затримкою.

У МВФ додали, що українська економіка зберігає стабільність, хоча її перспективи залишаються "виключно невизначеними".

Вторгнення росії в Україну продовжує чинити руйнівний соціальний та економічний вплив на Україну.

До Державного бюджету України вже надійшли чотири транші у рамках програми МВФ EFF загальним обсягом близько $5,4 млрд, з яких близько $900 млн у березні 2024 року. Загалом у 2024 році програма передбачає $5,4 млрд бюджетної допомоги Україні, повідомляють у Міністерстві фінансів України.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль подякував главі МВФ Крістіні Георгієвій та її команді за підтримку. Він уточнив, що виділені кошти допоможуть уряду фінансувати критичні видатки бюджету, соціальну допомогу, зарплати лікарів та вчителів.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може