Финансы

На розвиток української мови до 2030 року планують витратити близько 8 млрд гривень

“> На розвиток української мови до 2030 року планують витратити близько 8 млрд гривень

Кабінет міністрів схвалив Державну цільову національно-культурну програму забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя до 2030 року. Програма передбачає орієнтовний обсяг фінансування 7,8 млрд гривень, з яких 7,6 млрд гривень будуть виділені з держбюджету, а 200 млн гривень — з місцевих бюджетів.

Про це йдеться у розпорядження Кабміну від 15 березня 2024 р. № 243-р.

Ця програма стала відповіддю на рішення Конституційного суду України від 14 липня 2021 року щодо мовного питання, де було вказано на використання російською федерацією "мовного питання" як одного з інструментів геополітичної експансії. У програмі вказано на факти лінгвоциду української мови, зокрема після російської агресії в Україні з 24 лютого 2022 року.

Основні завдання програми включають зміцнення державного статусу української мови, розвиток механізмів її захисту та популяризації, мотивацію населення до вивчення та спілкування українською мовою, покращення якості викладання української мови в освітніх закладах, створення курсів та онлайн-курсів для різних категорій осіб, підтримку наукових досліджень у сфері українського мовознавства та соціолінгвістики, розвиток національної словникової бази та сприяння вивченню української мови як іноземної.

Також програма передбачає підтримку книговидавничої справи, створення умов для підвищення обізнаності громадян про порядок застосування норм законодавства про державну мову та інші заходи для забезпечення виконання права громадян на одержання інформації та послуг українською мовою.

Раніше Міністерство соціальної політики розробило новий механізм підтримки внутрішньо переміщених осіб – субсидію на оренду житла. Планується впровадити пілотний проєкт протягом двох років.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може