Финансы

Нацбанк випустив пам’ятну монету “День Європи” (відео)

“> (відео) ” src=”/wp-content/uploads/2024/05/2e5e29e52f0501b8b222acc060de5c9b.jpg” alt=”Нацбанк випустив пам’ятну монету "День Європи" (відео)” width=”100%” />

Національний банк України 9 травня ввів у обіг нову пам’ятну монету "День Європи". Вона присвячена єдності України з Європою, нашим спільним цінностям та прагненню до мирного і процвітаючого майбутнього.

На аверсі монети по центру розміщено стилізований тризуб, символ України. Ліворуч від тризуба зображено офіційне гасло Європейського Союзу ЄДНІСТЬ У РІЗНОМАНІТТІ (угорі півколом) та напис УКРАЇНА (поруч із тризубом, вертикально).

Унизу монети зазначено номінал 5 з графічним символом гривні, рік карбування – 2024 (вертикально) та малий Державний Герб України. Праворуч від тризуба зображено квітковий орнамент, який символізує процвітання та самобутню культуру держави, а також логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

Нацбанк випустив пам’ятну монету "День Європи" (відео)

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено абревіатури EU та UA, які, переплітаючись, створюють візуальний символ єдності України та Європи. Дві літери "U" є ніби одним цілим, формуючи образ нового життя, що проростає під егідою Європейського Союзу. Навколо написів ДЕНЬ / ЄВРОПИ / EUROPE / DAY зображено дванадцять зірок, як і на прапорі ЄС, що символізують єдність, цілісність і гармонію народів Європи.

Нацбанк випустив пам’ятну монету "День Європи" (відео)

Художник – Фандікова Наталія, скульптор – Демяненко Анатолій. Тираж пам’ятної монети "День Європи" – 50 000 штук. Маса – 16,54 грами, діаметр – 35 мм. 

Монета виконана з нейзильберу, якість карбування – спеціальний анциркулейтед, гурт рифлений.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може