Финансы

Наприкінці березня в Україну надходить 9 млрд доларів допомоги від партнерів – Підласа (відео)

“> Наприкінці березня в Україну надходить 9 млрд доларів допомоги від партнерів - Підласа (відео)

Україна отримала перший транш від Євросоюзу в розмірі 4,5 млрд євро. Ці кошти підуть напряму до державного бюджету для фінансування першочергових соціальних і гуманітарних видатків – виплати пенсій, зарплат лікарям і вчителям.

Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" повідомила народний депутат, голова комітету ВР з питань бюджету Роксолана Підласа.  

"Це так звана пряма бюджетна підтримка, яка надходить прямо в бюджет України. Всього в рамках цієї програми на 50 млрд євро, заплановано, що 38,3 млрд євро будуть спрямовані до державного бюджету. Зокрема в цьому році 16 млрд євро. Ми отримали перше перехідне фінансування, яке нам надається без виконання будь-яких умов, тому що для підтримки нашої макрофінансової стабільності та виконання зобов'язань перед українськими громадянами ці 4,5 млрд євро вже надійшли до державного бюджету та будуть використовуватися на усі невійськові видатки.

Для потреб оборони ми використовуємо власні ресурси, податки, митні збори та будь-які надходження до державного бюджету, які ми збираємо всередині країни. А міжнародну допомогу ми використовуємо для соціальних виплат, зарплат вчителям, лікарям, також, наприклад на компенсацію українцям за зруйноване або пошкоджене житло", – розповіла Підласа.

Народний депутат запевнила, що в Україні не буде жодних затримок з виплатами пенсій чи зарплат бюджетникам. 

"Коли у нас надходить наприкінці березня близько 9 млрд доларів допомоги від різних міжнародних партнерів, можна точно сказати, що ситуація буде стабільною", – сказала Підласа.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може