Финансы

НБУ випустив пам’ятні монети “Український борщ”

“> ” src=”/wp-content/uploads/2023/10/dfe8a101138c875a91ff12cf3c7baddf.jpg” alt=”НБУ випустив пам’ятні монети "Український борщ"” width=”100%” />

Національний банк ввів у обіг пам'ятні монети "Український борщ". Про це 30 вересня повідомила пресслужба регулятора.

Презентував пам’ятні монети "Український борщ" заступник Голови НБУ Олексій Шабан на фестивалі нематеріальної культурної спадщини "Жива культура – Живий світ", який відбувся в Національний музей народної архітектури та побуту України.

Факти про нові монети "Український борщ":

  • монети продовжують серію "Українська спадщина";
  • дизайн монети розробив заслужений художник Микола Кочубей, роботи якого мають виразний український стиль;
  • на аверсі монет зображено теплу, затишну композицію: господиню, українську жінку на тлі печі під час приготування борщу;
  • на реверсі в центрі зображено, власне, тарілку з червоним борщем;
  • реалізація монет в інтернет-магазині НБУ розпочнеться з 4 жовтня 2023 року.

НБУ випустив пам'ятні монети "Український борщ"

Монета "Український борщ" номіналом 10 гривень виготовлена зі срібла. Тираж – 2 500 штук. Маса дорогоцінного металу в чистоті – 31,1 грама. Діаметр – 38,6 мм.

Категорія якості карбування – спеціальний анциркулейтед, гурт – гладкий із заглибленим написом.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, ліворуч і праворуч від якого написи півколом: УКРАЇНА, рік карбування монети – 2023; номінал монети – 10/ГРИВЕНЬ; у центрі зображено господиню під час приготування українського борщу на тлі печі, що символізує неперервність життя народу, тепло, затишок, добробут, родинне щастя, оздоблену орнаментом за трипільським мотивом, який уособлює вікову історію і традицію приготування борщу. 

На реверсі монет розміщено стилізовану композицію, що наповнена традиційним українським колоритом та побутом: у центрі зображено тарілку з борщем, що неначе “бурхливе озеро” символізує глибинну українську культуру і традиції, напис – БОРЩ (елемент оздоблення – тамподрук).

НБУ випустив пам'ятні монети "Український борщ"

Монета "Український борщ" у сувенірній упаковці номіналом 5 гривень виготовлена з нейзильберу. Тираж – 75 000 штук. 

Маса – 16,54 грама, діаметр – 35 мм. Категорія якості карбування – спеціальний анциркулейтед, гурт – рифлений.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, ліворуч і праворуч від якого написи півколом:  УКРАЇНА, рік карбування монети – 2023; номінал монети – 5/ГРИВЕНЬ; унизу – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; у центрі зображено господиню під час приготування українського борщу на тлі печі, що символізує неперервність життя народу, тепло, затишок, добробут, родинне щастя, оздоблену орнаментом за трипільським мотивом, який уособлює вікову історію і традицію приготування борщу. 

На реверсі монет розміщено стилізовану композицію, що наповнена традиційним українським колоритом та побутом: у центрі зображено тарілку з борщем, що неначе "бурхливе озеро" символізує глибинну українську культуру і традиції, напис – БОРЩ (елемент оздоблення – тамподрук). 

НБУ випустив пам'ятні монети "Український борщ"

Нагадаємо, раніше НБУ випустив нову пам’ятну монету "Країна супергероїв. Дякуємо енергетикам!".

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може