Финансы

Норвегія “закручує гайки” для біженців з України

“> Норвегія "закручує гайки" для біженців з України

Норвегія посилює правила прийому та перебування біженців з України, щоб зрівняти ставлення до українців та інших прохачів притулку. Про це повідомляється на сайті уряду.

  • Українці не зможуть отримувати фінансову підтримку, якщо вони вирішать жити в приватному порядку, а не в центрі прийому.
  • Держава більше не покриватиме видатки на утримання домашніх тварин для новоприбулих до центрів прийому. На практиці не буде можливості жити в центрі прийому біженців з домашніми тваринами.
  • Уряд зменшує кількість можливих стоматологічних послуг для переміщених українців у Норвегії.
  • Безкоштовні стоматологічні послуги для осіб віком 19-24 років будуть лише для тих, хто мешкав у Норвегії   п'ять років та більше;
  • Одноразову допомогу у розмірі 92 648 норвезьких крон ($8,89 тис.) виплачуватимуть лише після проживання в країні впродовж року;
  • Запроваджується вимога про триваліший термін проживання в Норвегії для отримання основних та додаткових пільг. Сьогодні для отримання цих посібників не потрібне місце проживання.
  • Урізається допомога з адаптації для подружжя та співмешканців без дітей на 6 000 крон на місяць ($575).

Наразі Норвегія дає притулок понад 73 тисяч українців. Станом на листопад 2023 року 4,2 млн українців втекли від війни до Євросоюзу.

Нагадаємо, президент Чехії наприкінці грудня підписав закон про фінансову допомогу біженцям, які хочуть повернутися в Україну. 

Швейцарія запропонувала аналогічний план повернення українців додому. Заплатять за виїзд від 1000 до 4000 швейцарських франків ($1 090-$4 355). Норвегія платить українцям за виїзд по 1500 євро.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може