Финансы

Підприємці змушені підвищувати зарплати українцям – НБУ

“> Підприємці змушені підвищувати зарплати українцям - НБУ

Підприємства в Україні відчувають брак робочої сили, що тисне на зарплати в приватному секторі в бік збільшення.

Про це йдеться у Макроекономічному та монетарному огляді НБУ (липень 2024 року).

"Разом із підвищенням соціальних виплат і низькою інфляцією це сприяє подальшому зростанню реальних доходів населення", – йдеться в огляді.

Підприємці змушені підвищувати зарплати українцям - НБУ

За розрахунками НБУ, у червні середня зарплата в резюме зросла до 20,5 тисяч гривень, у вакансіях – до 19,5 тисяч гривень.

Підприємці змушені підвищувати зарплати українцям - НБУ

За даними НБУ, погіршення економічної активності через дефіцит е/е зумовило послаблення попиту на працю, але пропозиція робочої сили сезонно зросла попри активізацію міграціїю.

Підприємці змушені підвищувати зарплати українцям - НБУ

Кількість нових вакансій на сайтах пошуку роботи практично не змінилася в червні (зазвичай вони сезонно зростають, зокрема завдяки старту жнив), а за опитуваннями бізнесу послаблення економічної активності зумовило й зменшення кількості працівників порівняно з травнем. Проте за окремими професіями (зокрема охорона, будівництво, робітничі спеціальності) спостерігається стійке збільшення кількості вакансій.

Кількість тих, хто шукає роботу, вимірювана кількістю резюме, незначно зросла, що переважно відображало вплив сезонності.

Водночас міграція за кордон у травні-червні активізувалася: кількість мігрантів зросла до 6,6 млн осіб станом на 13 червня 2024 року, за даними ООН, що могло бути пов’язано з дефіцитом е/е.

Підприємці змушені підвищувати зарплати українцям - НБУ

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може