Финансы

Правоохоронці мають перевірити причетність голови “Укренерго” Кудрицького до схеми розкрадання електрики, – Кочетков

“> Правоохоронці мають перевірити причетність голови "Укренерго" Кудрицького до схеми розкрадання електрики, - Кочетков

НАБУ і САП мають усі підстави провести перевірку причетності голови "Укренерго" Володимира Кудрицького до схеми розкрадання електроенергії на суму 716 млн грн. Про це у Facebook написав політичний експерт Олександр Кочетков.

25 січня НАБУ і САП оголосили у розшук учасників схеми. Її організатором названий бізнес-партнер олігарха Ігоря Коломойського Михайло Кіперман. Кочетков висловив сумніви в тому, що Кіперман налагодив схему самостійно, без участі топ-менеджменту державного оператора.

"Відома персона, навіть, у світі шоубізу відома. Але ви реально думаєте що  партнер Коломойського "працював" би з начальником департаменту розрахунків "Укренерго" Дмитра Кондрашова — гвинтиком у великій машині. Це просто смішно. Між ними мали бути посередники з числа керівників "Укренерго", — вважає Кочетков.

Він нагадав, що другий підозрюваний у справі — начальник департаменту адміністратора розрахунків "Укренерго" Дмитро Кондрашов — ще 15 липня 2022 року виїхав у "відрядження" в Угорщину і назад не повернувся. Аналогічним чином, але через Польщу, 26 лютого 2023 року зник директор з ринкових операцій "Укренерго" Микита Вишневський, про якого в НАБУ публічно поки що не згадували.

Правоохоронці мають перевірити причетність голови "Укренерго" Кудрицького до схеми розкрадання електрики, - Кочетков

"Обох за кордон випустив голова "Укренерго" Володимир Кудрицький. Попри  слідство і ризик втечі фігурантів. Як на мене, один лише цей факт дає правоохоронцям підстави провести перевірку законності і мотивів дій керівника "Укренерго". Але вони полюють на Кіпермана, а Кудрицького ніби впритул не бачать", — заявив експерт.

Він додав, що роль Коломойського і його оточення у корупційних схемах в Україні ні для кого не є секретом. Але можливими і прибутковими ці схеми стали завдяки корумпованим чиновникам. "Тому треба обов’язково встановити їхніх спільників серед державних високопосадовців. І покарати їх теж, а не самих лише виконавців", — додав Кочетков.

Як раніше повідомляло НАБУ, в березні 2022 року "Укренерго" продало трейдеру "Юнайтед Енерджі" електроенергію на суму понад 716 млн грн попри наявну в компанії заборгованість. "Юнайтед Енерджі" пов’язують із Ігорем Коломойським. Трейдер перепродав енергію реальним учасникам ринку, а кошти вивів, чим завдав державі збитків.

НАБУ і САП оголосили у розшук підозрюваних у цій справі: організатора схеми, колишнього директора департаменту ПрАТ "НЕК "Укренерго" та голову правління комерційного банку Михайла Кіпермана, начальника департаменту адміністратора розрахунків "Укренерго" Дмитра Кондрашова та голову Банку Альянс Юлію Фролову.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може