Финансы

Рада обмежила ставки за мікрокредитами

“> Рада обмежила ставки за мікрокредитами

Законопроект щодо обмеження ставок за мікрокредитами було схвалено у другому читанні Верховною Радою. За відповідний законопроект (№ 9422) проголосували 255 народних депутатів.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Законопроект пропонує поступово знизити та обмежити максимальну ставку на рівні 1% на день, – написав Железняк. 

За відомостями у пояснювальній записці, на ринку мікрокредитування зафіксовано надто високі тарифи: денні ставки можуть досягати 5% в день, а середня номінальна річна процентна ставка перевищує 1,000% на рік.

Середній розмір позики, яку бере людина в мікрофінансовій компанії, становить 5000 грн з денною ставкою 2,5% (середня ставка по цьому сегменту ринку). Через 14 днів, що є найбільш популярним терміном кредитування, людина має повернути кошти на загальну суму 6750 грн. Тобто, вартість кредитних коштів у грошовому вимірі становить 1750 грн, – йдеться у пояснювальній записці.

Зауважено, що в Україні наразі мінімальна заробітна плата складає 6700 грн на місяць, і після оподаткування ця сума становить 5393,5 грн. Таким чином, доступний дохід особи за цей самий двотижневий період складає 2696,75 грн. Отже, особі, яка отримує мінімальну зарплату, доведеться віддати понад 60% свого доступного доходу за користування кредитом на цей період.

Сформовано бачення, що сукупна вартість кредиту для малозабезпечених споживачів не повинна перевищувати 20% від їх доходу, тобто мікрокредити мали б коштувати втричі дешевше. Отже, існує необхідність у законодавчому встановленні граничного розміру процентної ставки, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у середу, 22 листопада, Верховна Рада України прийняла рішення щодо підтримки Ради національної безпеки і оборони (РНБО) стосовно секторальних обмежувальних заходів, спрямованих на оборонно-промисловий сектор росії та білорусі, на період 50 років.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може