Финансы

росія збільшила імпорт бензину з Білорусі через атаки на НПЗ – Reuters

“> росія збільшила імпорт бензину з Білорусі через атаки на НПЗ - Reuters

росія збільшила імпорт бензину з Білорусі на тлі скорочення внутрішніх поставок через незаплановані ремонти на нафтопереробних заводах після атак українських дронів. Про це повідомили Reuters чотири джерела в промисловості та торгівлі.

Зазвичай Росія є нетто-експортером палива та постачальником на міжнародні ринки, але збій у російській нафтопереробці змусив нафтові компанії імпортувати паливо.

Зазвичай росія імпортує дуже мало палива з Білорусі: наприклад, у лютому це було 590 тонн, тоді як у січні поставок взагалі не було. У першій половині березня імпорт досяг майже 3 000 тонн, вказує агенція. 

Наразі тривають дискусії про подальший імпорт, але переговори були "складними", оскільки Білорусь надає пріоритет експорту свого палива на міжнародні ринки.

Білорусь виготовляє паливо з російської нафти, яку купує з величезними знижками, а потім з націнкою продає нафтопродукти росії. Вся додана вартість залишається там. Наразі це працює ще й тому, що білоруські НПЗ ніхто не чіпає.

Болгарський OSINT-дослідник Станімір Добрев повідомляє, що виробництво бензину в росії цього минулого тижня – з 18 по 24 березня – знизилося до 754,6 тис. тонн. У цих числах березня 2023 року виробництво бензину в рф становило 880 000 тисяч тонн за тиждень.

росія збільшила імпорт бензину з Білорусі через атаки на НПЗ - Reuters

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може