Финансы

Сенат США схвалив заборону на імпорт російського урану

“> Сенат США схвалив заборону на імпорт російського урану

У вівторок ввечері, 30 квітня, Сенат США одноголосно проголосував за закон про заборону імпорту збагаченого урану з росії і направив його на підпис президенту Джо Байдену, повідомляє Bloomberg. Закон набуде чинності через 90 днів після підписання.

Згідно з документом, до січня 2028 року можуть бути видані деякі відступи від закону у разі, якщо інші джерела постачання збагаченого урану не зможуть задовольнити потреби Міненерго США і дозволять імпорту з росії.

Законодавство, що діє до кінця 2040 року, дозволяє Міністерству енергетики США видавати звільнення від повного обсягу імпорту російського урану.

росія постачала майже чверть збагаченого урану, що використовується для палива американського флоту з понад 90 комерційних реакторів, що робить її першим іноземним постачальником. Ці продажі приносять росії близько 1 мільярда доларів на рік, і заміна цих поставок може стати проблемою та призвести до підвищення цін на збагачений уран на близько 20%.

Білий дім закликав до "довгострокової заборони" на російський імпорт, який необхідний, щоб розблокувати близько 2,7 мільярда доларів для підтримки вітчизняної уранової промисловості, наданої Конгресом на початку цього року.

Видання підкреслює, що росія може відповісти односторонньою забороною на експорт, якщо США заборонять імпорт. Заборона на імпорт займе деякий час, щоб вплинути на операторів атомних електростанцій США, оскільки реактори заправляються кожні 18-24 місяці і покупка палива обговорюється заздалегідь. Більшість, але не всі, комунальні підприємства вже мають достатньо запасів урану, щоб їхні реактори працювали принаймні протягом наступних кількох років.

Нагадаємо, представниця Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що Україна вже почала отримувати зброю з нового пакета допомоги, який Сполучені Штати оголосили минулого тижня.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може