Финансы

Що буде з доларом та інфляцією: прогноз експерта

“> Що буде з доларом та інфляцією: прогноз експерта

Минулого року попит на валюту зріс. Про це розповів в ефірі телемарафону "Єдині новини" Сергій Ніколайчук, заступник голови Національного банку України.

Який попит на валюту був наприкінці 2023 року від імпортерів та населення ? Яким чином цей попит на валюту може бути регульований? 

Дійсно, минулого року попит на валюту зріс. Збільшені обсяги купівлі валюти як з боку населення, так і з боку імпортерів. Загалом Національний банк передав у грудні на валютному рахунку 3,6 млрд доларів. Це був найбільший обсяг у минулому році. Відповідно до оголошеної стратегії поведінки на валютному ринку, він дозволяв дещо послаблюватися курсу. Ключовим був сезонний чинник. В кінці року традиційно зростають бюджетні видатки. 

Аналітики очікують, що інфляція в Україні в 2024 році складе 8-13%. Які причини? І як то вплине на курс гривні?

Минулого року нам вдалося суттєво знизити інфляцію. Ще не оприлюднені остаточні дані, але ми очікуємо, що вони будуть близькими до нашої цілі 5%. Цього року ми очікуємо невеличке прискорення інфляції. 

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може