Финансы

Що буде з курсом долара у грудні: експерт дав прогноз

“> Що буде з курсом долара у грудні: експерт дав прогноз

У грудні на валютному ринку очікується продовження тенденцій, що визначали листопад, і прогнозується, що курс буде у межах 37-38 гривень за долар та 39-41 гривень за євро.

Про це повідомляє "УНІАН".

За словами начальника департаменту казначейства "Глобус Банку" Тараса Лєсового, всі показники свідчать про те, що на міжбанківському валютному ринку курс буде коливатися в коридорі від 36 до 38 гривень за долар та від 39 до 41 гривень за євро.

Також передбачається, що поточні зміни курсу не перевищать 0,2 гривень, а різниця між курсами покупки та продажу буде дуже мала, аж до 0,1 гривень.

Щодо ситуації на готівковому ринку, через наближення свят ми припускаємо, що на готівковому ринку пропозиція може зрости на 10-15% (частина громадян, готуючись до святкувань, може реалізувати частину валютних накопичень), що позначиться на курсі – міжринкова різниця курсів може скоротитися з 1-1,5% до 1-0,7%, – наголосив банкір. 

Згідно з його словами, грудень може стати своєрідним "рімейком" листопада, і очікується, що курс буде у коридорі від 37 до 38 гривень за долар і від 39 до 41 гривень за євро. Різниця між курсами покупки та продажу орієнтовано на величину від 0,3 до 0,5 гривень, а щоденні коливання курсу не перевищать 0,5 гривень.

Серед інших факторів, що впливають на валютний ринок, вказуються стан економіки країни, розвиток експорту та обсяги макрофінансової підтримки. Лєсовий підкреслив, що цей останній аспект вже "впливає" на ринок, оскільки в наступному році Україні буде потрібно понад 40 мільярдів доларів для збалансування бюджету в умовах важких обставин війни.

Таким чином, якщо не виникнуть якісь форс-мажорні обставини, ситуація на валютному ринку залишатиметься цілком оптимістичною: курсові зміни можуть бути частими, однак цілком окресленими та без "аритмії". Ні шалені злети, ні падіння курсів ринку поки що не загрожують, – сказав банкір.

Нагадаємо, МВФ покращив прогноз економічного зростання України на 2023 рік до 4,5%, втім, прогнозується збільшення темпів сповільнення розвитку у 2024 році через довготривалу війну.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може