Финансы

Що робити, якщо ви опинились під завалами: рятувальники дали вказівки

“> Що робити, якщо ви опинились під завалами: рятувальники дали вказівки

Рятувальники дали українцям вказівки на випадок потрапляння під завали внаслідок ракетної чи дронової атаки рф. Про це повідомляє ДСНС.

Що робити, якщо ви потрапили під завали?

  • Пам'ятайте, що всі екстрені служби вже вирушили на місце події.
  • Звертайтеся за допомогою! Намагайтеся видавати сигнали і голосно кричати. У жодному разі не використовуйте сірники або запальнички, оскільки це може призвести до вибуху.
  • У "хвилини тиші", яку організовують рятувальники, щоб почути людей, що опинилися під завалами, голосно кричіть і подавайте сигнали.
  • Якщо поруч є мобільний телефон і зв'язок – зателефонуйте рідним або на номер 101 і повідомте їм своє місцезнаходження.

Якщо вас помітили, пам'ятайте, що визволення займе певний час. Спробуйте зберігати спокій і чекайте допомоги.

  • Якщо вас ніхто не чує, спробуйте спершу оцінити ситуацію навколо себе. Обережно намагайтеся вивільнити руки та ноги. Якщо частина тіла затиснута і не вдається визволити її, почніть масажувати частину тіла вище місця затиску. Це допоможе підтримувати кровообіг і врятувати кінцівку.
  • Важливо уникати рухів, які можуть спричинити обвал чи рух балок, на яких все тримається. Тому не намагайтеся самостійно розбирати завал навколо себе.
  • Якщо вам вдалося вибратися, огляньте себе на наявність травм і поранень. Надайте першу допомогу собі та іншим, якщо це можливо.
  • Якщо ви розумієте, що немає сил і можливості вибратися самостійно, продовжуйте викликати допомогу та чекати на рятувальників.
  • Чекаючи порятунку, намагайтеся не переохолодитися, використовуючи який-небудь одяг, який є поруч.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може