Финансы

Штрафи за порушення закону про мобілізацію: скільки платитимуть ухилянти

“> Штрафи за порушення закону про мобілізацію: скільки платитимуть ухилянти

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності розглянув поправки до другого читання до законопроєкту №10379 про відповідальність за порушення закону про мобілізацію. Про це повідомив член комітету Максим Бужанський.

За порушення правил військового обліку та законодавства про оборону та мобілізацію, правоохоронний комітет рекомендує Раді ухвалити такі норми:

  • За порушення правил військового обліку штраф від 3 400 до 5 100 грн, повторно або в особливий період – від 17 000 до 25 500 грн.
  • За порушення законодавства про оборону та мобілізацію, стаття 210-1, у мирний час від 5 100 до 8 500 грн для громадян та 17 000-34 000 грн для посадових та юридичних осіб, у воєнний час для громадян від 17000 до 25 500 грн, для посадових та юридичних осіб 34 000 до 59 500 грн.

Читайте також Відстрочка від мобілізації: кого зі студентів і викладачів не заберуть до війська

Адміністративний штраф накладається впродовж року, але не пізніше трьох місяців з моменту виявлення правопорушення. Адмін арешту на три доби не буде, жодних тюремних термінів. 

Нагадаю, Кабмін пропонував кілька років в'язниці та штрафи у 200 тисяч, комітет в'язницю виключив, штрафи зменшив.

Окремою нормою законодавці виключили відповідальність громадян за не надання ТЦК тих даних, які ТЦК автоматично отримує з реєстрів. Іншими словами, повідомляти потрібно свою реальну адресу, номер телефону та електронну адресу.

Раніше "Подробиці" писали про те, хто отримає відстрочку та буде заброньований від мобілізації.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може