Финансы

США виділяють $250 млн на підтримку українських аграріїв

“> США виділяють $250 млн на підтримку українських аграріїв

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) запускає нову програму USAID Harvest, спрямовану на підтримку українських аграріїв. П'ятирічний проект передбачає виділення малим і середнім агрогосподарствам прямих інвестицій на суму $250 млн. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики України.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик заявив:

Сьогодні ми презентували нову програму USAID Harvest, націлену на інвестування в майбутнє аграрного сектору України, – йдеться про понад 250 млн дол. у відбудову та розширення аграрного сектору. Зокрема підтримка буде спрямована на малих виробників зерна та олійних, аби розширити ринки їхнього експорту.

Читайте також Весняна посівна-2024: на які культури роблять ставку фермери (відео)

Чиновник наголосив, що значна кількість фермерів проходять третій сезон лише завдяки підтримці, яка надається проектами USAID. Йдеться як про насіннєві матеріали, добрива, що допомагають забезпечувати продовольчу безпеку не лише України, але й усього світу, так і про непохитну підтримку системних реформ в Україні: земельної, реформи з меліорації, розвиток переробки, що є надважлими на сьогодні.

Заступниця адміністратора Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) Ізобель Коулман наголосила, що  американське агентство змінює свій фокус на майбутні потреби сільського господарства України і буде підтримувати диверсифікацію її експорту та виробництво продуктів з вищою доданою вартістю.

Програма USAID Harvest має на меті посилити аграрний експорт на $1,5 млрд і залучити додаткові $500 млн приватних інвестицій.

Читайте також Євросоюз запровадить мито на зерно з росії та Білорусі

Це особливо важливо, враховуючи що 15-16 червня у Швейцарії відбудеться глобальний саміт миру, який ініціювала Україна. Під час заходу буде обговорюватися Українська формула миру для досягнення справедливого закінчення війни, яку проти нашої країни розв'язала росія. Один з десяти пунктів формули миру стосується продовольчої безпеки світу. Україні вже вдалося відновити роботу морського коридору, експорт морем майже повернувся на довоєнні показники. На березень цього року коридором пройшли понад 1100 суден, які вивезли 33,8 млн тонн вантажів, з яких 23 млн тонн с/г продукція.

Нагадаємо, через звинувачення в оборудках з незаконним відчуженням земель Вадим Сольський подав у відставку з посади міністра агрополітики.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може