Финансы

Світовий банк надав Україні $1,5 млрд на підтримку держбюджету і відновлення — Мінфін

“> Світовий банк надав Україні $1,5 млрд на підтримку держбюджету і відновлення — Мінфін

Рада директорів Світового банку ухвалила рішення про надання Україні 1,5 млрд доларів у рамках позики на підтримку політики розвитку та відновлення (DPL). Ці кошти будуть спрямовані на підтримку держбюджету та відновлення економіки.

Про це повідомило Міністерство фінансів України.

Гроші будуть надані під гарантії уряду Японії через Цільовий фонд Світового банку ADVANCE Ukraine на суму 984 млн доларів США та під гарантію Великої Британії на суму 516 млн доларів США.

Очікується, що ці кошти надійдуть до держбюджету України до кінця березня цього року. Глава Мінфіну Сергій Марченко підкреслив, що Світовий банк, Японія та Велика Британія є ключовими партнерами України, що надають безпрецедентну підтримку від перших днів повномасштабного вторгнення.

З огляду на виклики спричинені повномасштабною збройною агресією росії, забезпечення потреб наших громадян є пріоритетом українського уряду. Залучені кошти будуть спрямовані на підтримку державного бюджету України та відновлення економіки, фінансування першочергових соціальних і гуманітарних видатків держбюджету, – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Водночас з метою зниження вартості обслуговування кредитних зобов’язань України у межах позики DPL2024 на найближчі роки, з японських коштів угодою про позику DPL передбачена капіталізація відсотків у сумі 99,54 млн доларів США.

Нагадаємо, 26 березня Україна отримала від Міжнародного валютного фонду 880 млн доларів. Це третій транш фінансової підтримки в межах програми розширеного фінансування EFF.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може