Финансы

В Україні підвищать пенсії за новою системою

“> В Україні підвищать пенсії за новою системою

В межах індексації пенсій 2024 року в Україні виплати зростуть для абсолютної більшості отримувачів. Індексація відбудеться за новою бальною системою.

Про це міністерка соцполітики України Оксана Жолнович повідомила у ефірі телемарафону "Єдині новини".

Пенсії підвищать усім українцям, які вийшли на заслужений відпочинок не пізніше ніж три роки тому. Задля цього бюджет Пенсійного фонду збільшили на 100 млрд грн. Ці гроші надійдуть до ПФУ із внесків із зарплат військових.

Як пояснила Жолнович, бальна система нарахування пенсій дозволить осучаснити виплати. Зараз українці, які вийшли на пенсію в різні роки, але мали однаковий стаж та середню зарплату, мають різний розрахунковий розмір виплати. Однак протягом років середня зарплата в Україні зросла в кілька разів, тому розрахована за старою формулою пенсія була різною.

"Законодавство передбачає, що якщо людина вийшла на пенсію 2000 року, то їй нараховували пенсію, виходячи із заробітку 2000 року. Індексацію не проводили щороку, а якщо й проводили, то занижували… Це несправедливість, коли люди розуміють, що працювали однакову кількість років, у них була однакова за купівельною спроможністю зарплата, а ось пенсії дуже відрізняються", – розповіла міністерка соцполітики.

Саме тому за кожен місяць роботи українським пенсіонерам нарахують бали. Якщо людина отримувала середню зарплату, то їй буде нараховано 10 балів. Якщо зарплата була вищою, то буде нараховано, наприклад, 11 балів. А якщо меншою – 9 балів.

Зауважимо, що ці бали щороку будуть перераховуватись назад у пенсію відповідно до актуальної середньої зарплати.

Читайте також, що зміниться для українців з 1 жовтня. 

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може