Финансы

У Нацбанку заговорили про прив’язку курсу гривні до євро замість долара

“> У Нацбанку заговорили про прив'язку курсу гривні до євро замість долара

У Національному банку України припускають, що в недалекому майбутньому постане питання про прив'язку курсу гривні до євро замість долара США. Про це йдеться в повідомленні Ради оверсайту індикаторів грошового та валютного ринків.

"Валютна структура угод на валютному ринку України підтверджує статус долара США як основної курсоутворюючої валюти. Водночас у сегменті операцій банків з клієнтами частка угод в євро в загальному обсязі ще з довоєнних часів має тенденцію до зростання.

Зокрема, за операціями з купівлі безготівкової валюти клієнтами частка угод в євровпритул наблизилася до 50%. Продовження цієї тенденції з урахуванням євроінтеграційних прагнень України може вже в недалекому майбутньому актуалізувати питання доцільності переходу з долара до євро як основної валюти курсової прив’язки. А на нинішньому етапі, як відзначили зовнішні члени Ради оверсайту, учасники ринку вже відчувають потребу в розрахунку індикатора довідкового значення курсу гривні до євро станом на 12 годину", – йдеться у повідомленні регулятора. 

Рада оверсайту, куди входять менеджери НБУ та представники комерційних банків, почала проводити огляди грошового та валютного ринків у лютому 2024 році. Наступний регулярний огляд індикаторів валютного ринку України буде проведено орієнтовно в серпні 2024 року.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може