Финансы

У січні-лютому зростуть ціни на продукти: прогноз експерта

“> У січні-лютому зростуть ціни на продукти: прогноз експерта

У період із січня по лютий в Україні передбачається підвищення цін на продукти, приблизно на 5-7%, через вплив сезонних факторів, що впливають на молочну, м'ясну та овочеву продукцію.

Такий прогноз зробив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук у коментарі для УНН.

Він зауважив, що наразі немає фактів, що вказують на стрімке підвищення цін на харчові продукти.

Однак, відзначивши вплив сезонного фактору на молочні продукти, м'ясні вироби та овочеві культури, Марчук зазначив, що коливання валютного курсу може також вплинути на ціни на імпортну продукцію.

Різкого підняття цін не буде, тому що фактів, які б призвели до зростання цін, наразі немає. Інфляція контрольована. Єдине, що може частково відобразитися на цінах, це курс гривні до долара, – сказав Марчук.

Він підкреслив, що коливання курсу може вплинути і на імпортну продукцію.

Всередині факторів здорожчання немає. Хіба що фактор сезонності: складання та зберігання овочів, електроенергія. У середньому, протягом січня-лютого, передбачається зростання цін на не більше ніж 5-7%, – сказав заступник голови ради.

Отже, можуть зрости ціни на молочну продукцію, мʼясо та овочі.

Нагадаємо, прогноз щодо цін на продукти на наступний рік не надто оптимістичний. Деякі з продуктів, такі як цибуля чи яйця, можуть подорожчати в залежності від ряду умов. 

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може