Удари дронів зруйнували та пошкодили 17% потужностей російських НПЗ – Центр Разумкова (відео)
“>
Удари українських дронів пошкодили чи зруйнували майже 17% усіх потужностей нафтопереробки російської федерації. В європейській частині росії – 30%. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів директор енергетичних програм центру Разумкова Володимир Омельченко.
"Ми спостерігаємо нову потужну хвилю ударів наших дронів по НПЗ, була невелика пауза, коли приїжджав пан Салліван і попередив, що Україні не потрібно атакувати російські НПЗ. Але зараз навіть адміністрація Байдена зрозуміла, що удари по російських НПЗ не призводять до підвищення цін на світовому ринку нафти.
Тому удари ці відновилися і на сьогодні близько 17% всіх потужностей нафтопереробки російської федерації чи зруйновано, чи пошкоджено. А що стосується європейської частини ця цифра сягає 30%.
На сьогодні є певний дефіцит бензину в росії, і вони вимушені купувати його в Білорусі, в Казахстані, Крім того, російський бюджет все більше компенсує грошей для підтримання стабільних цін на ринку нафтопродуктів, і йому це дуже дорого коштує.
Тому ці удари дуже корисні з точки зору погіршення фінансового стану російської федерації, а значить і фінансування російської армії. Але сказати, що на ринку нафтопродуктів росії склалась величезна криза – зарано.
З бензином у них є серйозний дефіцит, а дизпалива у них випускають більше, ніж споживають, вдвічі. Вони більше 80 млн тонн виробляють дизпалива, а споживають близько 40%. Але отримують менше надходжень від експорту цього дизпалива…
Повністю зруйнувати нафто ринок за рахунок ураження НПЗ дуже і дуже складно в росії. Оскільки навіть якщо буде знищено 50% всіх НПЗ, вони зможуть це компенсувати – збільшити імпорт з Білорусі, Казахстану, інших країн. Також можуть збільшити поставки з-за Уралу.
Бюджет російський втрачає все більше і більше грошей, тому що змушений підтримувати на ринку нафтопродуктів в умовах дефіциту, тому що НПЗ все менше виробляють. Але розраховувати. що буде якийсь дефіцит серйозний – важко, оскільки у них є компенсаторні механізми…
Росіяни дійсно дещо можуть відремонтувати, і 30% того, що було уражено. вони вже змогли полагодити. Але деякі установки відремонтувати майже неможливо через санкції ", – розповів Володимир Омельченко.
По материалам: Подробности