Финансы

Україна готова відновити контейнерні перевезення: Дмитро Соломчук розповів, що це означає

“> Україна готова відновити контейнерні перевезення: Дмитро Соломчук розповів, що це означає

Перші контейнерні перевезення українським морським коридором можуть бути здійснені впродовж двох-трьох тижнів. Про це повідомили у Мінінфраструктури. Усі п'ять контейнерних терміналів готові обробляти, майже всі вони задіяні в перевалці аграрної та іншої продукції. Але контейнери  це пріоритет, і вони ведуть переговори.

Це стане проривом для українських аграріїв, заявив член Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

"Чому контейнерні перевезення важливі? Тому що наші аграрії, навіть великі, або об'єднані, зможуть формувати партії, навантажувати в контейнери, підписувати прямі контракти і відправляти, уникаючи спекулятивної ланки. 

У контейнер влазить у середньому 25-26 тонн пшениці, загрузив 10-20 контейнерів, підписав контракт з країнами Африки, Азії, з Туреччною, з Китаєм, отримав гроші, звантажив – попливло. 

Тут найголовніше, що ведуться перемовини з самими суднами-контейнеровозами, і питання по страхуванню. Воно майже вирішено, кошти на це є. Всіх власників контейнеровозів цікавить питання страхування. І так само покупців продукції, бо вони мають знати, що їхній товар вийде в безпечні води непошкоджений.

Але це мегаважливо – відновити контейнерні перевезення. Як для імпорту, так і для експорту…

Взагалі якщо взяти всі товари, імпорт-експорт, це може сягати тисяч-тисяч тонн за день, і це може сягати в річному еквіваленті 5-7 млн  тонн, дивлячись, скільки контейнерів буде заходити. Вантажити у нас є чим, є кому, продукції у нас вистачає. 

Україна через війну дала шалений розвиток портам у Польщі, які не дуже були активними. Автомобілі поїхали в Штати через Польщу, техніка, запчастини, всі добрива, насіння, метал. 

А сьогодні, якщо запрацюють контейнерні перевезення, це знову ж поїде через нашу рідну Одесу, це здешевить ціну на імпорту продукцію і дасть українським виробникам отримувати більшу ціну, витрачаючи менше на логістику. Тому що плече до Гданська дуже велике, і європейські ціни по перевезеннях не такі дешеві", – розповів Дмитро Соломчук. 

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може