Финансы

Збільшення пенсій в 2023 році: хто і як може отримати доплати

“> Збільшення пенсій в 2023 році: хто і як може отримати доплати

Громадяни, які за час своєї трудової діяльності змогли накопичити понаднормовий трудовий стаж, можуть отримувати доплату до основної пенсії після звільнення з роботи.

Про це розповіли у Пенсійному фонді.

Як наголосили у відомстві, якщо пенсіонер продовжує працювати, йому перераховуватимуть виплати кожні два роки.

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам проводиться з урахуванням стажу після попереднього призначення (перерахунку) пенсії або з урахуванням стажу та заробітної плати після попереднього призначення (перерахунку) пенсії. Вибирається найвигідніший варіант перерахунку.

За кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам та 30 рокам жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, але не більш як на 1% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Наразі розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить 2 093 грн. Отже, максимальний розмір доплати становить 20,93 грн. Тобто якщо жінка офіційно відпрацювала 40 років, то доплата до пенсії становитиме 209 гривень.

У той же час право на доплату мають пенсіонери, чий загальний розмір пенсії не перевищує 10 340 гривень.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може