Финансы

Збільшення тарифу на світло дасть “Енергоатому” та “Укргідроенерго” 50 млрд грн – експерт

“> Збільшення тарифу на світло дасть "Енергоатому" та "Укргідроенерго" 50 млрд грн - експерт

Уряд був змушений підвищити пільговий тариф на електроенергію для населення для ремонту зруйнованих росіянами енергетичних об’єктів. 

Про це повідомив директор "Інституту світової політики" Євген Магда.

Власне для відновлення зруйнованих енергетичних об’єктів уряд змушений був піти на підвищення пільгових тарифів для населення. Це дозволить отримати приблизно 50 млрд грн, які використають державні "Енергоатом" та "Укргідроенерго", які власне і виробляють електрику для населення. Ці кошти, як очікується, підуть на відновлення енергетичної системи. Ми можемо зробити це виключно за власні кошти.

Магда пояснив, що зараз державні та приватні енергетичні компанії здебільшого за власні кошти відновлюють зруйновані електростанції і підстанції, а озвучена західна допомога – це "лише крапля в морі", якщо врахувати масштаб руйнувань. 

Приватні компанії намагаються залучати кредити, а поки відновлюють зруйновані об’єкти за власний кошт. Державні компанії можуть розраховувати на допомогу з бюджету, як, наприклад, "Центренерго" для Трипільської та Зміївської ТЕС.

Він підкреслив, що від зовнішніх партнерів Україна потребує насамперед озброєння, зокрема, засобів ППО для захисту енергетичних об’єктів. 

Відновлювати ж те, що ворог знищив, потрібно власними силами, затягуючи паски та ухвалюючи непопулярні рішення. Гірка пігулка має бути більш ефективною за солоденьке плацебо.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що підвищення тарифу на світло дозволить "Енергоатому" та "Укргідроенерго" отримати гроші на ремонти, а також платити в бюджет більше податків.

Раніше у Міненерго дали прогноз, коли зменшать графіки відключення світла.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може