Финансы

Збільшення тарифу на воду: експертка розповіла, чого чекати

“> Збільшення тарифу на воду: експертка розповіла, чого чекати

У вівторок, 6 лютого, в ефірі телемарафону "Єдині новини" на телеканалі "Інтер" експертка у сфері ЖКГ Христина Ненно розповіла, чим обумовлено заплановане збільшення тарифу на воду до 40 грн за куб. та наскільки це рішення є обґрунтованим. 

Це стосується не лише Києва, абсолютно всі водоканали вимагають перегляду тарифів, оскільки в нас чинні тарифи 21 року. Намагались його підняти, але почався хайп в соціальних мережах, уряд втрутився і скасував постанову. Але, якщо брати економіку, ми відкидаємо те, що хтось говорить, що водоканал є корумпованим. Всі мають розуміти, що потрібно закуповувати паливно-мастильні матеріали, потрібно закуповувати реагенти для того, щоб в крані вода була плюс-мінус очищеною і технічною (я вже мовчу про питну, це мрія).

"Всі мають розуміти, що в нас є зношуваність мереж. Щодо Києва, більшість мереж зовнішніх будувались в той час, коли й будинки. Це 60-70-80 роки, тобто мережам більше як 50 років", – сказала вона.

Будинки, які будувались нові. У нас є недобросовісні забудовники, які певним чином намагались обходити технічні умови та врізалися в уже існуючи мережі з порушеннями. Але були й добросовісні забудовники, які замінювали повністю зовнішні комунікації. Тобто, під час будівництва робили все, як має бути та ще й замінювали старе. 

"Трошки зросла мінімальна зарплата, але це не стосується тієї частини комунальників, які постійно відновлювали водопостачання минулого року. Всі ці чинники впливають. Плюс здорожчала електроенергія.  Майже вдвічі для цих підприємств", – додала вона. 

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може