Україна переходить на літній час: коли перевести годинник

Україна переходить на літній час: коли перевести годинник

В ніч з 26 на 27 березня Україна переходить на літній час. Годинник потрібно перевести на годину вперед. 

Традиційно на літній час країна переходить в останню неділю березня. О третій годині ночі годинник потрібно перевести на одну годину вперед. 

Нагадаємо, Україна переводить годинник щороку в останній тиждень березня на годину вперед, і останній тиждень жовтня на годину тому. Вважалося, що це допомагає заощаджувати електроенергію.

У 2011 році парламент ухвалив постанову, якою «залишив» Україну в літньому часі, як зробила того ж року і Росія, але невдовзі ухвалу скасували. З того часу це питання неодноразово обговорювалося без жодних результатів.


Ми запустили телеграм-канал для оперативного інформування про події в Одесі і області. Долучайтесь: https://t.me/pushkinska_net


3 березня 2021 року Верховна рада проголосувала у першому читанні законопроект про відміну переходу на зимовий/літній час, але у другому читанні 19 березня відправила його на доопрацювання.

Цей законопроект ще у жовтні 2020 року подав депутат від «Слуги народу» Руслан Стефанчук. Депутат пропонує залишитися на «природному для України» зимовому часі, який відповідає часовому поясу UTC+2 та назвати його «київським».

За словами Стефанчука, деякі дослідження доводять, що сезонний переведення годинника негативно позначається на здоров'ї. Також, зазначив депутат, немає підтверджуючих розрахунків економічної вигоди від переходу на зимовий та літній час.

Читайте також: Одеський зоопарк відновлює роботу, але буде працювати неповний день

Предыдущая новость
Підозрюваний у службовій недбалості ексначальник одеської ДСНС більше не радник нинішнього очільника служби
Следующая новость
Ворожий фрегат прогнали, крилаті ракети — збили: що відбулось в Одеській області

Больше новостей

Балконы, витрины и подъезды: какие улицы в конце 80-х в Одессе считались образцовыми