Корупція на митницях: деталі розслідувань силовиків у Києві, Одесі, Волині та Чернівцях

Упродовж останньої доби правоохоронці провели сумісну масштабну спецоперацію одразу в кількох регіонах країни. Центром розслідування стала діяльність працівників митниці, причетних до хабарництва, контрабанди та схем ухилення від мобілізації. Під удар потрапили Одеса, Київ, Чернівці та Волинь, повідомляє Пушкінська.

Що сталося на Одеській митниці?
У ході спецоперації в Одесі затримано чотирьох співробітників управління боротьби з контрабандою. За версією слідства, вони систематично вимагали від підприємців неправомірну вигоду в обмін на безперешкодне вивезення товарів за межі країни. Крім того, слідчі провели обшуки на одному з митних постів області, де митники за хабарі оформлювали продукцію без сплати обов’язкових митних платежів.
У Києві торгували фейковими посвідченнями ОБСЄ
Справжнім шоком стало викриття групи осіб, які налагодили схему продажу фальшивих посвідчень ОБСЄ. За даними Офісу Генпрокурора, керував аферою чинний заступник директора департаменту міжнародної взаємодії Держмитслужби. До оборудки залучили представників ГО «Міжнародна дипломатична місія», які видавали українцям «дипломатичні» документи в обхід мобілізації. Посадовця затримали під час отримання 6,8 тисяч доларів за чергову партію псевдо-документів. Йому готують підозру за статтями щодо державної зради та зловживання впливом.
Контрабанда цигарок через Чернівецьку митницю
На Буковині прокуратура розслідує спробу незаконного вивезення до Румунії понад 130 тисяч пачок сигарет. За офіційною декларацією, вантаж мав складатися з мінеральної вати, проте виявилось — це була ретельно замаскована партія підакцизного товару. Румунські прикордонники затримали фуру з контрабандою. Водночас українські слідчі перевіряють участь працівників митниці в організації схеми.
Волинські митники спричинили мільйонні збитки
У Волинській області викрито посадовців, які незаконно оформили безмитне ввезення автомобілів. За попередніми підрахунками, це завдало бюджету держави збитків на суму близько 2,7 млн грн. Досудове розслідування триває, слідчі перевіряють деталі махінацій та можливу змову з імпортерами.

Які слідчі дії тривають?
Загалом правоохоронці проводять розслідування за такими напрямами:
- Вимагання та отримання неправомірної вигоди митниками
- Підробка та продаж посвідчень, що звільняють від мобілізації
- Контрабанда підакцизних товарів
- Зловживання службовим становищем під час митного оформлення
Прокурори спільно зі співробітниками СБУ, ДБР, Нацполіції та БЕБ продовжують оперативні дії. Розслідування щодо кожного випадку ведеться окремо, однак у центрі уваги — боротьба з системною корупцією в лавах митниці, що, за словами джерел, могла мати багаторівневу вертикальну підтримку.

Раніше ми писали про корупцію на митниці – як і куди скаржитися у 2025 році.