Политика

Глава МЗС Німеччини закликав Китай припинити підтримку Росії

Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль закликав Пекін вжити конкретних заходів, щоб не допустити підтримки Росії в її агресії проти України. Цю заяву він зробив під час спільної пресконференції з головою зовнішньополітичного відомства КНР Ван Ї у Берліні. За словами Вадефуля, в умовах війни в Європі та активної співпраці між Москвою і Пекіном Німеччина очікує від Китаю не нейтралітету на словах, а реальних дій, що обмежили б військово-промислову підтримку Кремля. Повідомляє Пушкінська за даними видання Європейська правда.

Що саме вимагає Берлін від Пекіну

Глава німецької дипломатії наголосив на потребі припинити постачання до РФ товарів, які можуть бути використані у військових цілях. Ідеться, зокрема, про електроніку, дрони, промислове обладнання подвійного призначення та компоненти, які активно використовуються у виробництві зброї. Ці товари, як вважає Берлін, надходять із Китаю в обхід санкційного режиму, посилюючи російську здатність вести війну проти України.

Вплив Китаю на Росію

Окрім технічного аспекту, Вадефуль підкреслив політичну відповідальність Пекіна. На його думку, Китай має «реальні важелі впливу» на Москву, і саме час використати їх для зупинення кровопролиття. Уряд Німеччини розраховує, що КНР вийде за межі дипломатичних заяв і включиться в процес політичного врегулювання, демонструючи неупередженість справами, а не словами.

Позиція Китаю щодо війни Росії проти України

Китайська сторона вкотре відкинула звинувачення у військовій допомозі Росії. Міністр Ван Ї запевнив, що КНР не надає зброю жодній із сторін конфлікту й дотримується «незалежної і миротворчої» позиції. Тим не менш, західні союзники вже неодноразово звинувачували Пекін у прихованій підтримці Москви! Наводячи як докази дані про постачання технологій, зокрема чипів і БПЛА.

Китай і геополітичні ризики

Окремо Вадефуль згадав потенційну роль Китаю у розв’язанні конфліктів на Близькому Сході, зокрема в питанні іранської ядерної програми. За оцінкою німецького МЗС, Китай може діяти як посередник, здатний впливати не лише на Москву, а й на Тегеран — за умови, що сам Пекін готовий узяти на себе відповідальність за стабільність у регіонах, де має стратегічні інтереси.

Заява глави МЗС Німеччини щодо ролі Китаю у війні Росії проти України — це не лише дипломатичний жест, а й сигнал про зміну підходу Берліна до глобального впливу Пекіна. В умовах затяжного конфлікту українське питання дедалі частіше виходить за рамки регіональної безпеки, стаючи маркером відповідальності глобальних держав у новій системі міжнародних відносин.

Раніше ми писали про російський ракетний удар по ТЦК в Полтаві 3 липня 2025 року.

Марченко Катерина

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Политика

Министры иностранных дел ЕС обсудят “Формулу мира”, на встрече будет присутствовать Кулеба – Боррель

На неформальной встрече министры иностранных дел ЕС обсудят как способствовать окончанию войны против Украины в соответствии с “Формулой мира” президента Владимира
Политика

Кулеба встретился с главой МИД Испании: говорили о вступлении Украины в ЕС

Министр иностранных дел Украины Дмитрий Кулеба во время своей рабочей поездки в Испанию встретился со своим коллегой главой МИД Хосе