Сирський прибув до Одеси та перевірив ВМС ЗСУ: що відомо про поїздку
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський здійснив робочу поїздку до Одеси, де провів зустріч із керівництвом Військово-Морських сил України. Основна увага була зосереджена на ситуації в Чорноморській операційній зоні, безпеці портів, морських шляхів і південних рубежів держави, розповідає Пушкінська.
Що перевірив Сирський в Одесі
Під час поїздки головком заслухав доповіді командування ВМС щодо поточної обстановки на морі. Окремо обговорювалися дії українських сил, які стримують активність російського флоту в Чорному та Азовському морях. За словами військового керівництва, Україна продовжує посилювати власні можливості на морському напрямку.
Увага до «Нептунів» і дронів
Сирський разом із начальником Генштабу Андрієм Гнатовим відвідав підрозділи ударних сил ВМС. Йдеться, зокрема, про берегові протикорабельні комплекси «Нептун», корабельно-катерний склад, сили протиповітряної та протикатерної оборони.
Які завдання отримали ВМС
Серед пріоритетів — масштабування морських безекіпажних систем, розвиток безпілотної авіації та посилення спроможностей для протидії ворожим дронам. Також триває робота над інтегрованою системою морської обізнаності, яка має об’єднати сенсори різних відомств і покращити контроль ситуації на морі.
Також розповіли про Gripen для України: Швеція передасть ЗСУ винищувачі, які можуть посилити ППО Одеси.




