М’янма стала найбільшим виробником опіуму у світі
“>
М'янма у 2023 році виготовила понад 1 млн тонн опіуму (вировина для героїну – ред.) і стала його найбільшим у світі виробником. Про це пише The Guardian з посиланням на новий звіт Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC). Торік обсяг виробництва опіуму у цій країні становив 790 тонн.
Оцінна вартість ринку наркотиків у М'янмі зросла до $1-2,4 млрд. Ця сума становить приблизно 1,7-4,1% ВВП країни.
Площа посівів опіуму в М'янмі за рік зросла на 18%, з 40 100 до 47 100 га. Зокрема площі вирощування опіуму збільшилися в штатах Шан, Чин і Качин, де врожайність зросла на 16%, до 22,9 кг з гектара.
У М'янмі основним "опіумним" регіоном є штат Шан, північна частина якого в останні тижні охоплена бойовими діями після того, як альянс збройних угруповань етнічних меншин почав наступ на хунту та її союзників.
Штат Шан займає чверть території М'янми та усіяний ярами та пагорбами, вкритими джунглями. Низка етнічних збройних груп, які можуть мобілізувати десятки тисяч добре озброєних бойовиків, контролюють частину штату, який, за словами ООН, також є основним джерелом метамфетаміну у Південно-Східній Азії.
До вирощування маку фермерів у М'янмі підштовхнула економічна криза, яка почалася після військового перевороту у 2021 році. Виробництво опіуму в країні стає складнішим, а інвестиції у розвиток методів зрошення "сприяють підвищенню врожайності", йдеться у звіті UNODC.
Афганістан, який у попередніх звітах ООН перебував на першому місці рейтингу, зайняв другий рядок. Виробництво опію в Афганістані впало на 95% до 330 тонн після заборони Талібану на вирощування маку в квітні минулого року.
Площі, що використовуються під опійними маками, скоротилися з 233 000 га наприкінці 2022 року до 10 800 у 2023-му.
Поширення наркотиків (метамфетаміну та опіуму) у Південно-Східній Азії відбувається головним чином через країни так званого "Золотого трикутника" – гірського району на стику кордонів Лаосу, Таїланду та М'янми. Влада Таїланду регулярно вилучає у цьому районі великі партії наркотиків.
Нагадаємо, керівники технологічних і фінансових компаній Кремнієвої долини (Каліфорнія, США) регулярно вживають наркотики, пише The Wall Street Journal.
По материалам: Подробности