Техно

Екран смартфона – який вибрати?

Сьогодні ми можемо вибрати мобільні пристрої, які будуть повністю відповідати всім нашим вимогам. Смартфони – не виняток, оскільки серед десятків пропозицій від різних брендів обов’язково знайдеться відповідна модель. Однак різноманітність пристроїв, їхніх функцій і параметрів може трохи збити з пантелику. У цій статті розглянемо один з найважливіших елементів смартфона – екран. Дізнайтеся, який дисплей підходить найкраще для ваших потреб.

Які фактори потрібно враховувати?

 Існують важливі особливості, які слід враховувати під час вибору екрана. Перше на що варто звернути увагу – це роздільна здатність матриці. Цей параметр впливає на комфорт використання смартфона. Ви хочете компактний телефон і вас влаштовує екран з низькою роздільною здатністю, наділений мінімальною кількістю опцій? А може, ви страждаєте на порушення зору і шукаєте пристрій, який дасть змогу відображати збільшене зображення? Або хочете мати можливість переглядати зображення в максимальній якості? Усе це справді важливо. Відповівши на ці запитання, ви зможете здійснити правильний вибір і отримати той варіант пристрою, який повною мірою задовольнить ваші користувацькі запити.

TN і IPS матриці

 Це найпопулярніші види дисплеїв, які встановлюються в більшості бюджетних моделей смартфонів, наприклад, Tecno – https://www.aks.ua/catalog/displei-ekrany/brand/tecno. Ви, ймовірно, вже зустрічали цей тип технології в телевізорах і моніторах. Згодом LCD-дисплей був швидко адаптований до потреб користувачів смартфонів.

 LCD – це абревіатура від терміна Liquid Crystal Display, що означає рідкокристалічний дисплей. Екрани цього типу працюють завдяки спеціальним світлодіодам, які освітлюють панелі. Це пов’язано з тим, що РК-технологія не дає змоги екранам генерувати світло самостійно. Варто зазначити, що подібні матриці в смартфонах діляться на два підтипи: IPS LCD і TN LCD (або TFT LCD). IPS технологія дає змогу домогтися чіткіших кольорів і хорошої різкості. З іншого боку, TN LCD або Twisted Nematic – дешеве й економічне рішення.

OLED і AMOLED екран

Дисплейні модулі зібрані на основі органічних світловипромінювальних діодів. Це новіша технологія, порівняно з РК-дисплеями, яка все частіше використовується для виготовлення екранів пристроїв марки ZTE – https://www.aks.ua/catalog/displei-ekrany/brand/zte. OLED може керувати окремими пікселями або групами пікселів без необхідності підсвічувати іншу частину зображення. Це дає змогу домогтися глибокого чорного кольору в зображенні. OLED також має просунуту, сучасну версію, тобто AMOLED (Advanced Mode Organic Light-Emitting Mode). AMOLED гарантує високий контраст кольорів і чіткість зображення.

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Техно

Baidu представив широкій громадськості Ernie – китайський аналог ChatGPT

. Китайский технологический гигант Baidu объявил в четверг, что его бот Ernie, похожий на ChatGPT, теперь открыт для широкой общественности.
Техно

Алексей Данилов показав успішні тести ракетної програми Президента України Володимира Зеленського

Алексей Данилов оголосив про успішну реалізацію ракетної програми президента України Володимира Зеленського.