Финансы

Дмитро Фірташ побудував в Україні сучасне виробництво автомобільних присадок

“> Дмитро Фірташ побудував в Україні сучасне виробництво автомобільних присадок

Азотний холдинг OSTCHEM виготовив та реалізував у 2023 році 9,1 млн літрів AdBlue у 2023 році. За підсумками 2023 року частка OSTCHEM становила 19% ринку

Про це сьогодні  повідомили в пресслужбі Group DF.

«У нашого бізнесу вже 19% від усього ринку, що є найвищим показником серед усіх українських виробників», – сказано в релізі.

AdBlue – присадка для дизельних автомобілів, яка знижує вміст оксидів азоту у вихлопах дизельних двигунів на 90%.  Використання AdBlue передбачено європейськими екологічними нормами Євро-4-5-6 та є обов’язковим для дизельних автомобілів, які відповідають стандартам ЄС.

Нове виробництво AdBlue було запущено два роки назад, на базі «Черкаського Азоту» (входить до азотного бізнесу OSTCHEM відомого підприємця Дмитра Фірташа)

В Україні ринок AdBlue розвивається надзвичайно динамічними темпами. Тільки у 2023 році він зріс більше ніж удвічі до 48,9 млн літрів. Зростання ринку успішно закривають українські виробники, які інвестують та розвивають нові виробництва реагенту.

 «OSTCHEM швидко збільшує ринкову частку. Ми  вже відкрили новий цех з виробництва AdBlue ємністю 800 тонн на Черкаському «Азоті», а в найближчій перспективі розглядаємо будівництво аналогічного за масштабами виробництва на «Рівнеазоті». У нас є всі передумови для подальшого нарощування частки ринку та дуже чіткий план, як це зробити», – наголосив Петро ДУЛЬСЬКИЙ, керівник проекту AdBlue OSTCHEM.

За його словами, тренд на імпортозаміщення на ринку AdBlue буде посилюватись, а частка імпорту на українському ринку вочевидь буде зменшуватись. Ще у 2021 році до виходу OSTCHEM на цей ринок, загальний обсяг ринку AdBlue становив 32,9 млн літрів, а частка імпорту – понад 60%. Сьогодні обсяг ринку сягнув 48,9 млн літрів, а на українських виробників припадає 58,1% ринку.

Низка великих трейдерів та українські споживачі поступово відмовляються від імпортної продукції на користь українського виробника. Тільки в 2023 році українські виробники подвоїли обсяги виробництва, наростивши обсяг продукції с 15,3 до 30,4 млн. літрів.

OSTCHEM заявляє, що продовжить інвестувати в збільшення потужностей з виробництва AdBlue та поступово витісняти імпортну продукцію за рахунок якості та ціни. Станом на початок 2024 року виробничі потужності OSTCHEM здатні виробляти обсяг AdBlue, який може забезпечити 80% потреб українського ринку, і за потреби може наростити виробництво для закриття всього внутрішнього споживання та експорту на ринки ЄС.

«Ми будем планово нарощувати нашу присутність у роздрібних мережах та вже зараз виходимо на великі контракти з великими мережами АЗС, такими як WOG та «Укрнафта». Пріоритети 2023 року – будівництво нових виробничих потужностей,  зростання нашої частки ринку, розвиток збутової мережі  та відпрацювання всіх логістичних питань. Ми вже представлені у Харкові, Вінниці, Ковелі, Одесі, Дніпропетровську та Мукачево, в наших планах –представництва в усіх регіонах. Паралельно розвиваємо новий напрямок – робота з міжнародними компаніями та вихід на ринки ЕС. Ми системно підтверджуємо якість нашої продукції не лише у власній лабораторії, а й в лабораторіях Німеччини та Польщі», – додав Дульський.

За оцінками Group DF, обсяг європейського ринку AdBlue перевищує 4,5 млрд. літрів/рік.

Найбільшими споживачами AdBlue є Німеччина (рівень споживання – 1,1 млрд літрів/рік), Франція (1,01 млрд літрів/рік) тонн/рік), Італія (0,6 млрд літрів/рік) та Іспанія (0,62 млрд літрів/рік).

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може