Финансы

Дуда підписав закон, який змінює умови надання допомоги українцям у Польщі

“> Дуда підписав закон, який змінює умови надання допомоги українцям у Польщі

Президент Польщі Анджей Дуда підписав законопроект про внесення змін до закону про допомогу громадянам України, які прибули до Республіки з березня 2022 року. Про це повідомляє канцелярія польського лідера.

У документі продовжується термін легального перебування українців до 30 вересня 2025 року, а також запроваджуються більш жорсткі вимоги для надання допомоги. Зокрема кілька пільг можна буде отримати лише за пред'явлення паспорта.

Закон передбачає скасування одноразової соціальної допомоги в Польщі для українських біженців у розмірі 300 злотих.

Відтепер призначення та виплата допомоги на догляд за дитиною у розмірі 800 злотих ("800 +"), а також допомоги за програмою "Добрий старт" (300 злотих, які раз на рік отримують батьки школярів) залежатиме від того, чи вчиться дитина в польському закладі освіти, пише Rzeczpospolita.

Визначено максимальний 36-місячний період, впродовж якого українські учні можуть брати участь у додаткових безкоштовних заняттях з польської мови. Рішення стосуватиметься учнів, які почали заняття у 2022/2023 та 2023/2024 навчальних роках.

Нові правила про пільги для українських дітей, які відвідують польську школу чи дитячий садок, набудуть чинності з періоду пільг, який починається з 1 червня 2025 року ("800+"), та з 2025/2026 навчального року ("Добрий старт").

Майже 145 тисяч українців відвідують польські школи, а 34 тисячі – дитячі садки.

Читайте також Чехія оплатить українським біженцям повернення додому

Для отримання номера PESEL українці зобов’язані пред'явити паспорт або інший документ, також недійсний (наприклад, прострочений паспорт), або навіть за декларацією українця. Тепер впродовж 60 днів українець має підтвердити свою особу відповідним документом. У систему PESEL також будуть передані відбитки пальців дитини – вони збиратимуться з шести років (а не з 12 років, як зараз), а також інформація про дату виїзду дитини з Польщі.

З 1 липня виплати громадянам Польщі, які прийняли біженців з України, які перебувають в особливо складній ситуації, будуть виплачуватись лише на підставі угоди з місцевою владою.

З 1 липня держава не фінансуватиме центри для українців, де мешкає менше десяти осіб – буде скасовано пільгу у 40 злотих на людину (майже третину місць залишається вакантними) у колективних засобах розміщення, а харчуванням наразі забезпечено 45 000 українців.

Саме воєвода вирішуватиме, чи звільнятиме бенефіціара від участі у видатках на проживання через складну життєву ситуацію (після 120 днів перебування у Польщі українець має покрити 60% витрат). З цього зобов'язання виключені: інваліди, батьки-одинаки, люди похилого віку та вагітні жінки.

Українські біженці, які бажають отримати соціальну допомогу, проходитимуть сімейну співбесіду, що дозволить визначити фактичне особисте, сімейне та фінансове становище людей на підставі документів з України, а не – як зараз – на основі співбесіди з бенефіціаром.

Раніше у Польщі заявили, що готові допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може