Финансы

Розбираємось у фрілансі: Що це таке і як на ньому заробляти?

“> Розбираємось у фрілансі: Що це таке і як на ньому заробляти?

Щоб заробляти гідні суми на місяць, не обов'язково проводити 40 годин в офісі. Розвиток бізнесу, технологій та соціальних мереж відкрив нескінченну кількість можливостей. Так, з'явилося чимало професій на фрілансі, які дозволяють працювати собі. Цей формат, як і будь-який інший, має свої переваги і недоліки. Але сьогодні почнемо з основ: що таке фріланс і як на ньому заробляти?

Як працює фріланс і кому підійде цей формат?

Фрілансери — вільні співробітники, яких роботодавці наймають для виконання певних завдань. Такі фахівці не числяться у штаті компанії. Як правильно, співробітництво регулюється договором. Працювати така людина може як віддалено, так і очно – залежить від професії та типу завдань. Що стосується форм оплати, існує кілька видів фрілансу:

  • погодинний;
  • проектний;
  • задачний.

Наприклад, в останньому випадку фахівець отримує оплату за виконання заздалегідь обумовленого обсягу робіт. Проектний формат передбачає більш тривалу та включену участь.

Працювати фрілансером в Україні можна в рамках найрізноманітніших професій та напрямків діяльності:

  • програмування;
  • ведення соціальних мереж;
  • створення текстового, графічного чи відео-контенту;
  • маркетинг та реклама;
  • бухгалтерський супровід;
  • психологія та консультування;
  • переклади з різних мов.

І це далеко не весь перелік. Новачок може вибрати практично будь-який напрямок, в якому він має відповідні навички або готовність їх отримати. Роботодавці шукають виконавців на проекти у різних сферах. Одні завдання вимагають гарної спеціальної підготовки та умінь, інші ж під силу навіть фрілансерам без досвіду. Незважаючи на високу конкуренцію, кожен бажаючий може знайти свою нішу та замовників.

Де фрілансери шукають роботу?

Пошук замовлень – процес, який займає чимало часу у розкладі людей, які працюють на себе. Щоб не просідати у доходах, цьому потрібно приділяти достатньо уваги. Існує кілька основних способів, як фрілансер знайти клієнтів:

  • Розвиток особистого бренду у соціальних мережах.
  • Створення веб-сайту та його рекламування.
  • Використання майданчиків для пошуку замовлень.

У першому і другому випадках може знадобитися чимало часу, перш ніж витрачений час і зусилля принесуть відчутні результати. І початківцям, і досвідченішим фрілансерам, є сенс придивитися до спеціальних майданчиків — так званих «бірж». На цих платформах можна спрямовано пропонувати свої послуги та шукати замовлення. На добрій біржі можна досить швидко піднятися в рейтингу за умови якісного виконання роботи та своєчасної здачі проектів.

Однак підходить фріланс далеко не всім, оскільки формат передбачає наявність самодисципліни та високий рівень особистої відповідальності. Але випробувати свої сили та попрацювати на себе можуть багато хто. Якось спробувавши «вільний» формат, повертатися до офісу вже навряд чи захочеться. Фріланс відкриває чимало можливостей для комфортного, забезпеченого життя та самореалізації.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може