Финансы

В Україні подорожчають цигарки

“> В Україні подорожчають цигарки

Кабінет Міністрів схвалив проект закону про поетапне підвищення акцизів на тютюнові вироби до 2028 року, доки вони не досягнуть рівня, встановленого Директивою Ради Європейського Союзу, яку Україна зобов'язалася дотримуватися. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

"Схвалено проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби" Законопроектом передбачено поступове до 2028 року підвищення специфічних ставок акцизного податку з сигарет до досягнення мінімального рівня, встановленого Директивою Ради 2011/64/ЄС від 21.06.2011 щодо структури та ставок акцизного збору на тютюнові вироби (кодифікація), з одночасним еквівалентним підвищенням таких ставок на тютюн, промислові замінники тютюну та зменшенням їх розміру для тютюновмісних виробів для електричного нагрівання; визначення грошової одиниці виміру ставки акцизного податку на тютюнові вироби у євро задля уникнення впливу інфляції на підвищення ставок акцизного податку; уточнення окремих положень адміністрування акцизного податку з тютюнових виробів задля повноцінного застосування норм права", – написав Мельничук.

З цього випливає, що ставки акцизного податку будуть підвищені на тютюн та промислові замінники тютюну, однак для виробів тютюну для електричного нагріву, таких як "айкоси", ставки будуть зменшені.

Валютою для вимірювання ставок під час ухвалення законопроекту у Верховній Раді стане євро, щоб уникнути впливу інфляції на підвищення ставок акцизного податку.

Згідно з Податковим кодексом України, акциз на тютюнові вироби (сигарили, цигарки, сигарети з фільтром та сигарети без фільтра) щороку переглядається з 1 січня у рамках поступового підвищення ставок на 2021-2025 роки:

  • з 1 січня 2021 року – 1 088,64 грн за 1000 штук;
  • з 1 січня 2022 року – 1 306,37 грн;
  • з 1 січня 2023 року – 1 567,64 грн,
  • з 1 січня 2024 року  – 1 881,17 грн.
  • з 1 січня 2025 року – 90 євро.

У 2025 році, коли акциз зросте до 90 євро за тисячу штук, цигарок дешевше за 100 грн за пачку просто не буде.

Нагадаємо, Євросоюз може подвоїти акцизи в державах-членах ЄС з низькими податками на цигарки. Мінімальний акцизний збір ЄС на цигарки зросте з 1,8 до 3,6 євро за пачку з 20 штук, що призведе до зростання цін у країнах Східної Європи, де пачки можуть коштувати менше 3 євро.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може