Финансы

В Україні зникла третина гумдопомоги, яку мали отримати військові частини

“> ” src=”/wp-content/uploads/2023/10/ec5844f006fb2d753dfd07df47463e49.png” alt=”В Україні зникла третина гумдопомоги, яку мали отримати військові частини” width=”100%” />

В Україні зникла третина гуманітарної допомоги, яку мали отримати військові частини. Про це повідомляє Держмитниця.

За 2023 рік перевірено понад 9 тис. фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги на 200 військових частин. Митники вже направили 387 повідомлень про протиправне діяння.

Державною митною службою України вживаються заходи щодо невідкладного пропуску через державний кордон України військової та гуманітарної допомоги, а також сприяння якнайшвидшому її одержанню Міністерством оборони України з метою забезпечення належного рівня національної безпеки, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації. 

Крім того, спільно з Міноборони створено механізм контролю за надходженням до військових частин гуманітарних вантажів. Він надає можливість оперативного обміну інформацією щодо підтвердження отримання військовими формуваннями таких товарів і виявлення ризикових митних оформлень. 

Так, протягом 9 місяців 2023 року за результатами спільних заходів Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби і Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони України перевірено понад 9 тис. фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги на адресу 200 військових частин, а також, встановлено більш ніж 3 тис. випадків не підтвердження її надходження до військових частин.

"З метою припинення виявлених порушень митного законодавства та притягнення винних осіб до адміністративної або кримінальної відповідальності митники направили 387 повідомлень про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, передбаченого ст. ст. 190, 358, 201-2 Кримінального кодексу України, а також складено 320 протоколів про порушення митних правил, де предметами правопорушень є товари гуманітарної допомоги", – йдеться у повідомлені відомства.

Вдячні громадським організаціям, волонтерам і міжнародним донорам, котрі допомагають Україні. Водночас нагадуємо, що ввезення товарів комерційного призначення під виглядом гуманітарної допомоги є порушенням чинного законодавства і передбачає настання відповідальності.

Нагадаємо, що ЄС надасть Україні 50 млрд євро.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може