Финансы

Українців чекає масштабне збільшення пенсій: якими будуть виплати

“> Українців чекає масштабне збільшення пенсій: якими будуть виплати

У 2024 році для українських пенсіонерів здійснять поетапне підвищення виплат. Зокрема, для цього у бюджет Пенсійного фонду закладено 322 млрд грн. Про це повідомляє видання Obozrevatel.

Як зазначили в уряді, цієї суми має вистачити на масштабну індексацію. За результатом нового "осучаснення" пенсійні виплати зростуть в усіх тих, хто вийшов на "заслужений відпочинок", не раніше трьох років тому.

Також буде запроваджено бальну систему, деталі якої досі не розкривають. Ще наступного року підвищать прожитковий мінімум, який у 2023 році був заморожений на рівні попереднього року. Відтак, разом із підвищенням прожиткового мінімуму для людей похилого віку зросте:

  • розмір мінімальної пенсії;
  • розмір максимальної пенсії;
  • обсяг виплат для тих, у кого є наднормативний стаж.

Очікується, що мінімальна пенсія в країні збільшиться з 2093 до 2361 грн, починаючи з січня наступного року. Максимальна пенсія збільшиться із 20,93 тис. до 23,61 тис. грн. Тоді як за стаж наднорми доплатять замість 20,9 грн – 23,6 грн за кожен додатковий рік. Тому зараз це 2093 грн, а з 2024-го – 2361 грн.

Таким чином, за 2022, 2023 та 2024 роки ціни, враховуючи прогнози, зростуть на 52,2%. Проте, щоб наступного року зростання пенсій перекрило зростання цін в Україні, необхідно, щоб розмір мінімальної виплати становив 2944 грн. Водночас, українці отримають тільки 2361 грн, пише видання.

Загалом, в уряді заявляють, що пенсія підвищиться до 6 тис. грн. За рік (з червня 2022-го по червень 2023-го) середня пенсія зросла на 874 грн.

Нагадаємо, комунальні тарифи, штрафи та пенсії, що зміниться для українців з 1 жовтня. 

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може