Финансы

Україні бракує ракет ППО, щоб захистити відремонтовані енергооб’єкти — ДТЕК

“> Україні бракує ракет ППО, щоб захистити відремонтовані енергооб’єкти — ДТЕК

У ДТЕК вважають, що головною причиною погіршення ситуації в енергосистемі України є нестача ракет для систем протиповітряної оборони, через що Україна не може захистити відремонтовані об’єкти.

Про це заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, передає Kyiv Post.

За словами Сахарука, на кожну українську ракету припадає п’ять-шість російських.

Якщо прилітає 10 ракет, потрібно щонайменше 12 ракет для ППО… Тому, навіть якщо ми почнемо відновлюватися, ремонтувати, зараз неможливо захистити відновлені частини, — наголосив він.

Директор ДТЕК також розкритикував недостатнє фінансування приватного сектору виробництва електроенергії та неадекватне управління з боку української влади.

В Україні немає капіталу в приватних руках. Капітал проходить лише від уряду до уряду. Приватний сектор зараз дорівнює нулю. Державний сектор не зміг швидко і вчасно досягти результатів, — сказав він, додавши, що для відновлення одного ГВт енергії знадобиться близько 1 мільярда доларів.

Сахарук зазначив, що існує кілька способів вирішення проблеми дефіциту в енергосистемі: децентралізоване виробництво електроенергії, відновлення зруйнованих об’єктів та імпорт з Європи. Кожен з цих способів має свої труднощі.

Ми повинні відновити якомога більше генераційних потужностей до зими. Потрібно отримати додаткові системи ППО, щоб захистити відновлені об'єкти, а також розгорнути нові генерувальні потужності, щоб росіяни не могли націлитися на кілька великих електростанцій, а мали справу з сотнями менших, — підкреслив Сахарук.

Він додав, що Україні знадобиться принаймні кілька ГВт, щоб замінити втрачені потужності, але країна «не зможе відновитися в найближчі два-три роки».

Нагадаємо, з кінця березня росіяни здійснили вісім масованих атак на українську енергетику, цілеспрямовано вражаючи великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження станції не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак, що призводить до регулярних відключень світла по всій країні.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може